Wołosiuk, Ciba i Śliwińska wygrywają LOTTO MTB Energy 2020

HomeRelacje

Wołosiuk, Ciba i Śliwińska wygrywają LOTTO MTB Energy 2020

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


To były znów kapitalne dni dla kolarstwa górskiego na Kaszubach. Druga edycja LOTTO MTB Energy przechodzi do historii. – Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się zorganizować imprezę, bo wiadomo, że nie było to takie proste. Cieszy mnie uśmiech każdego zawodnika, który dojechał do mety i mógł się wreszcie pościgać – mówi o zakończonym LOTTO MTB Energy, dyrektor zawodów, Adam Greczyło. 

Organizatorzy czwartego etapu LOTTO MTB Energy nie potraktowali zawodników ulgowo. Wręcz przeciwnie! Wielu uczestników podkreślało zgodnie, że tak trudnego etapu jeszcze nie było. – Było ciężko, ale chyba każdy fan MTB lubi takie podjazdy. Mi się bardzo podobało – mówił na mecie Mateusz. 

Na dystansie GIGA nie było sensacji. Od samego początku swoje tempo narzucił lider wyścigu, Jarosław Wołosiuk. Tym samym rywalizacja toczyła się już tylko o drugie miejsce pomiędzy Bartkiem Banachem a Mateuszem Rejchem. – Wiedziałem, że chłopaki będą ze sobą rywalizować, nie chciałem im przeszkadzać, dlatego uciekłem do przodu – śmiał się Wołosiuk. – Cieszę się, że jest forma, choć doskonale wiem, że to nie jest mój maksimium. Jestem zadowolony, że udalo mi się wygrać LOTTO MTB Energy. Polecam wszystkim tereny na Kaszubach, jest naprawdę gdzie się ścigać – dodaje Wołosiuk. 

Drugi na metę dojechał Bartek Banach, który tym samym zrewanżował się Mateuszowi Rejchowi za zeszłoroczną edycję. Nie było jednak silnych na Wołosiuka, który podczas dekoracji dumnie stanął na pierwszym miejscu na podium. 

Na dystansie MEGA Robert Banach i Jan Karasek mieli chęć, aby spróbować odrobić straty do lidera i pokusić się o zwycięstwo. Nie pierwszy raz okazało się, że chęci, a możliwości – to zupełnie dwie inne sprawy. – Damian przez cały LOTTO MTB Energy udowodnił, że ma „najsilniejszą” nogę i nie było z nim szans – mówił na mecie Karasek. 

Damian Ciba tym samym drugi rok z rzędu świętuje zwycięstwo w LOTTO MTB Energy na dystansie MEGA. – Taktyka była prosta, gaz na „czasówce”, potem kontrola na dwóch etapach i w niedzielę znowu ogień – komentował Ciba. Zwycięzca podkreślił, że cieszy się, że zarówno jemu, jak i Robertowi Banachowi po piętach dreptał Karasek. – Czas na młodych, trochę ich ostatnio brakuje w naszym środowisku. Widać, że Janek ma spory potencjał, co udowodnił w Wieżycy.

– Przyjechałem tutaj po naukę. To moja pierwsza etapówka, dlatego tym bardziej cieszę się, że w klasyfikacji generalnej zająłem trzecie miejsce – mówi Karasek. 

Drugie miejsce zajął Robert Banach, który podczas LOTTO MTB Energy, występował w dwóch rolach – zawodnika i mechanika. – To nie jest wcale ciężkie. Rowery to mój świat. Lubię jeździć, a jeszcze bardziej lubię majsterkować – powiedział Banach. 

Wśród pań najlepsza okazała się Natalia Śliwińska z Gdańska. Drugie miejsce zajęła Katrzyna Zdrojewska, a trzecie Iwona Joskowska. 

To były bardzo aktywne cztery dni w Wieżycy Koszałkowie. Imprezę zoeganizowaną po raz drugi wsparły: Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO (partner tytularny), Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Pomorskiego, Powiat Kartuski. 

Więcej informacji, zdjęcia, relacje w mediach społecznościowych LOTTO MTB Energy.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0