Wyniki – 11-14 czerwca 2020

HomeWyniki

Wyniki – 11-14 czerwca 2020

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Długi weekend obejmujący Boże Ciało od trzynastu lat był zawsze terminem rozgrywania etapówki Beskidy MTB Trophy organizowanej przez Grzegorza Golonko. To wyścig, który jest przede wszystkim międzynarodowy, a jego uczestnicy pochodzą z najdalszych zakątków świata. Dlatego też ze względu na pandemię, zamknięte granice oraz ograniczenia w podróżowaniu po raz pierwszy w historii nie mógł się odbyć w oryginalnym terminie. Nowy termin to 17-20 września 2020, a dla osób, które nie mogą skorzystać z tej daty jest opcja przeniesienia na przyszły rok. Szczegóły w linku.

Dla wielu osób, także kilkorga moich znajomych, Beskidy MTB Trophy to tak stały i oczywisty punkt programu, że mimo iż wyścig się nie odbył to przejechały w ostatnich dniach całą albo większość tras na podstawie śladów z lat ubiegłych.

Lotto MTB Energy

Ale ściganie w ten weekend jak najbardziej się odbyło. Trzymając się wątku etapówek w Wieżycy na Kaszubach odbyło się LOTTO MTB Energy, którego organizatorzy pokazują, że góry nie tylko w górach. Bezkonkurencyjny w tym roku okazał się Jarosław Wołosiuk (Centrum Rowerowe Olsztyn), który wszystkie trzy etapy oraz prolog pojechał praktycznie na solo, ostatecznie notując ponad 20 minut przewagi!

Giga:

 1. Jarosław Wołosiuk – Centrum Rowerowe Olsztyn
 2. Bartosz Banach – Banach Sport Team
 3. Mateusz Rejch – Serwis Bajka

Mega:

 1. Damian Ciba – TA KO
 2. Robert Banach – Banach Sport Team
 3. Jan Karasek – RK Aluminium Bike Team
 1. Natalia Śliwińska – ASE trek Gdynia
 2. Katarzyna Zdrojewska – MTB Start Kaszuby
 3. Iwona Joskowska – LUK Connect Racing Team

Pełne wyniki – link

Pomorska 500

Trzymając się wątku jazdy bardzo długodystansowej to w czwartek w kilkuminutowych odstępach na trasę Pomorskiej 500 wyruszyło ponad trzystu chętnych, żeby zmierzyć się z dystansem 512 km dzielącym naszą zachodnią granicę z plażą w Zatoce Puckiej. Dla jednych wyścig z kategorii ultra, dla innych po prostu wyczyn.

Najszybszy w pierwszej edycji był Radosław Gołębiewski, który całość pokonał w 24 godziny i 5 minut. Wśród kobiet najszybsza była Anna Sadowska z czasem 34 godziny i 33 minuty. Według wielu opinii trasa preferowała rower górski, a najwytrwalsi spędzili w ciągu tych czterech dni ponad 80 godzin!

Pełne wyniki – link

Kurzętnik XC

Od bodajże dwóch albo trzech sezonów jednym z pierwszych wyścigów cross country sezonu jest Kurzętnik XC. Mimo, że mamy czerwiec, to można powiedzieć, że tradycja została dochowana. Wyścig odbył się w niedzielę 14 czerwca 2020 w Kurzętniku:

Elita PRO:

 1. Mariusz Kowalkowski – Piasecki Koncept
 2. Mateusz Hanke – ABC Surf Team TREK
 3. Bartek Męziński – Finisher.pl Warmia i Mazury
 1. Agnieszka Patoka
 2. Justyna Rydelek – N-bike Academy
 3. Mikulska Małgorzata – N-bike Academy

Masters PRO:

 1. Norbert Łysiak – N-bike Academy
 2. Bogumił Gortat – Norda Active Team
 3. Paweł Rudziński – Twister Team

Elita Amator:

 1. Bartosz Bejm – BejmTeam Go Invest
 2. Błażej Jakóbowski – WGR Team
 3. Michał Ożga – Niezrzeszony
 1. Paula Budzyńska – Cyklo Kwidzyn
 2. Gabriela Janowicz – Rant Bartoszyce
 3. Emilia Mariańska – Skra Paterek IT-Ros Team

Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Ostatnimi zawodami mijającego weekendu była druga w tym sezonie czasówka organizowana przez Cezarego Zamanę. Tym razem w Zalesiu Górnym koło Piaseczna, na terenie Lasów Chojnowskich. Wyznaczona kilkunasto kilometrowa runda zawierała także fragmenty rundy do XC, co dodatkowo podniosło poprzeczkę. Na starcie stanęło blisko 70 osób. Podium open wygląda następująco:

 1. Szczepan Płusa
 2. Marek Bator
 3. Marcin Drzewiecki
 1. Izabela Kurmanowska
 2. Joanna Sobczuk
 3. Magdalena Włoszycka

Pełne wyniki – link

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0