Cezary Zamana zaprasza w niedzielę na czasówkę do Zalesia Górnego k/Piaseczna

HomeZapowiedzi

Cezary Zamana zaprasza w niedzielę na czasówkę do Zalesia Górnego k/Piaseczna

Maciej Stanowicz (Mitsubishi Materials MTB Team) – Gwiazda Południa MTB, Małopolska
Cały rok w pędzie – podsumowanie sezonu Mazovia MTB Marathon
Bartosz Borowicz (Cozmobike Team): “Koledzy zimy nie przespali…”
Cezary Zamana zaprasza do Łopusznej na wyjątkowy weekend
Kalendarz Mazovia MTB Marathon 2017

Przyszykowana na niedzielną indywidualną czasówkę trasa specjalnej edycji Cisowianka Mazovia MTB Marathon rozhula serce, ucieszy duszę i da popalić nogom. Tylko rozsądek spogląda na nią z niedowierzaniem, zastanawiając się, jak ją przejechać.

Po udanej premierowej odsłonie Mazovii w nowej serii, nadchodzi czas jej drugiej edycji. W najbliższą niedzielę 14 czerwca Cezary Zamana zaprasza do Lasów Chojnowskich w Zalesiu Górnym koło Piaseczna. Do przejechania będzie jedenaście kilometrów. I jak to przystało na markę Cisowianka Mazovia MTB Marathon, z każdego kilometra wyciśnięto wszystko to, co było do wyciśnięcia. Czego to nie będzie: bardzo trudny technicznie i interwałowy odcinek XC przy Ośrodku Wisła, wąski mostek, gdzie nie tylko trzeba będzie ostro wyhamować, ale może nawet i zejść na chwilę z roweru (jeśli kierownica ma więcej niż 42 cm szerokości ), zjazdy i podjazdy zmuszające zawodniczki oraz zawodników do niemałego wysiłku. A wszystko to w pięknej scenerii – dziesiątek tysięcy wiekowych drzew, pobłyskujących zbiorników wodnych oraz wszechobecnej zieleni w pełnym rozkwicie. Trasa to hołd dla typowych czasówek kolarskich, gdzie rozgrzany do czerwoności licznik może z powodu wielkiej prędkości zgubić rachubę.

Partnerem niedzielnych zawodów edycji specjalnej Cisowianka Mazovia MTB Marathon Piaseczno – Zalesie Górne jest Sklep Rowerowy Bicykl z Piaseczna. Jego właściciele pomogli w ułożeniu wymyślnej trasy. Ich znakomita znajomość terenu przydała się w wyszukiwaniu mało popularnych, ale emocjonujących fragmentów.

Zwyciężczyni oraz zwycięzca czasówki otrzymają bony dające 15% zniżki na serwis, zakup rowerów lub akcesoriów sportowych w Sklepie Rowerowym Bicykl.

„Nie było chyba nikogo, kto po przejechaniu pierwszej trasy w Białołęce, nie wpadałby na metę z szerokim uśmiechem, nawet mimo zmęczenia dynamiczną przecież jazdą” – mówi Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Wszyscy podkreślali, jak znakomicie ułożona była trasa i jak wiele radości dawała. Zapewniam, że w Piasecznie powodów do zadowolenia będzie dwa razy więcej”.

Zapisy już trwają – dzięki panelowi on-line wystarczy kilka chwil, by znaleźć się na liście startowej. Zawody rozpoczną się w niedzielę 14 czerwca punktualnie o 10.00 wraz ze startem pierwszego zawodnika. Zbiórka, biuro zawodów oraz start będą na parkingu leśnym Szare Szeregi, przy trakcie Wareckim.

COMMENTS

DISQUS: 0