Cezary Zamana zaprasza w niedzielę na czasówkę do Zalesia Górnego k/Piaseczna

HomeZapowiedzi

Cezary Zamana zaprasza w niedzielę na czasówkę do Zalesia Górnego k/Piaseczna

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Przyszykowana na niedzielną indywidualną czasówkę trasa specjalnej edycji Cisowianka Mazovia MTB Marathon rozhula serce, ucieszy duszę i da popalić nogom. Tylko rozsądek spogląda na nią z niedowierzaniem, zastanawiając się, jak ją przejechać.

Po udanej premierowej odsłonie Mazovii w nowej serii, nadchodzi czas jej drugiej edycji. W najbliższą niedzielę 14 czerwca Cezary Zamana zaprasza do Lasów Chojnowskich w Zalesiu Górnym koło Piaseczna. Do przejechania będzie jedenaście kilometrów. I jak to przystało na markę Cisowianka Mazovia MTB Marathon, z każdego kilometra wyciśnięto wszystko to, co było do wyciśnięcia. Czego to nie będzie: bardzo trudny technicznie i interwałowy odcinek XC przy Ośrodku Wisła, wąski mostek, gdzie nie tylko trzeba będzie ostro wyhamować, ale może nawet i zejść na chwilę z roweru (jeśli kierownica ma więcej niż 42 cm szerokości ), zjazdy i podjazdy zmuszające zawodniczki oraz zawodników do niemałego wysiłku. A wszystko to w pięknej scenerii – dziesiątek tysięcy wiekowych drzew, pobłyskujących zbiorników wodnych oraz wszechobecnej zieleni w pełnym rozkwicie. Trasa to hołd dla typowych czasówek kolarskich, gdzie rozgrzany do czerwoności licznik może z powodu wielkiej prędkości zgubić rachubę.

Partnerem niedzielnych zawodów edycji specjalnej Cisowianka Mazovia MTB Marathon Piaseczno – Zalesie Górne jest Sklep Rowerowy Bicykl z Piaseczna. Jego właściciele pomogli w ułożeniu wymyślnej trasy. Ich znakomita znajomość terenu przydała się w wyszukiwaniu mało popularnych, ale emocjonujących fragmentów.

Zwyciężczyni oraz zwycięzca czasówki otrzymają bony dające 15% zniżki na serwis, zakup rowerów lub akcesoriów sportowych w Sklepie Rowerowym Bicykl.

„Nie było chyba nikogo, kto po przejechaniu pierwszej trasy w Białołęce, nie wpadałby na metę z szerokim uśmiechem, nawet mimo zmęczenia dynamiczną przecież jazdą” – mówi Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Wszyscy podkreślali, jak znakomicie ułożona była trasa i jak wiele radości dawała. Zapewniam, że w Piasecznie powodów do zadowolenia będzie dwa razy więcej”.

Zapisy już trwają – dzięki panelowi on-line wystarczy kilka chwil, by znaleźć się na liście startowej. Zawody rozpoczną się w niedzielę 14 czerwca punktualnie o 10.00 wraz ze startem pierwszego zawodnika. Zbiórka, biuro zawodów oraz start będą na parkingu leśnym Szare Szeregi, przy trakcie Wareckim.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0