Już w czwartek startuje LOTTO MTB Energy!

HomeZapowiedzi

Już w czwartek startuje LOTTO MTB Energy!

Maraton prawie jak XC – relacja z Dobrzynia
Siódma runda Pucharu Strefy MTB Sudety w Pieszycach
II miejsce dla Michaliny Ziółkowskiej w Jeleniej Górze
unReal – największe wydarzenie rowerowe roku 15 października tylko w Multikinie! [PR]
[PR] Co zrobić, gdy bieganie nie jest dla Ciebie?

Jedna z pierwszych imprez po przerwie spowodowanej koronawirusem, czyli LOTTO MTB Energy startuje już w czwartek. Etapowy wyścig kolarstwa górskiego odbędzie się już po raz drugi. Rywalizacja toczyć się będzie przez 4 dni w długi czerwcowy weekend, od czwartku do niedzieli.

– Przygotowaliśmy bardzo ciekawe trasy pokazujące walory Pojezierza Kaszubskiego. Warto wspomnieć, że jesteśmy jedynym wyścigiem MTB, który sukcesywnie już po raz drugi uzyskuje zgodę Regionalnej Dyrekcji Środowiska na przejazd przez Rezerwat Przyrody Szczyt Wieżyca, czyli największe wzniesienie na Pomorzu. Zawodnicy pojadą przez Wieżycę dwukrotnie w czwartek oraz w dniu finału w niedzielę – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

W zawodach wystartuje ponad 100 zawodników, którzy od oficjalnej informacji, że zawody jednak się odbędą dość licznie zgłaszali się do startu. Głód rywalizacji sprawił, że na listach startowych mamy trójkę z czterech ubiegłorocznych triumfatorów. W imprezie start potwierdzili Monika Kulling i Mateusz Rejch (GIGA) oraz Damian Ciba (MEGA).

Centrum zawodów, podobnie jak przed rokiem, będzie zlokalizowane w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Koszałkowie u stóp Wieżycy. Impreza rozpocznie się w czwartek, święto Bożego Ciała o godzinie 14:00. W pierwszym dniu wyścigu rywalizacja toczyć się będzie w formie jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 km. Start zawodników zaplanowano co minutę. W piątek i sobotę następuje już podział na dystans MEGA i GIGA. Natomiast w niedzielę rywalizacja toczy się w formule XC na rundzie o długości około 10 km. Dłuższy dystans pokonuje 5 rund, krótszy 3 rundy.

Przez 4 dni zawodnicy dystansu GIGA pokonają 214 km z sumarycznym wzniosem ponad 3800 metrów, natomiast na dystansie MEGA do przejechania jest 146 km z sumarycznym wzniosem ponad 2700 metrów.

Zapisy na zawody są jeszcze otwarte, można dołączyć i aktywnie spędzić czerwcowy weekend.  Szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na www.MTBEnergy.pl zgłoszenia prowadzone są przez stronę www.TimeRecords.pl

Partnerem tytularnym imprezy jest Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO. Patronat honorowy nad zawodami objęli: Minister Środowiska Pan Michał Woś, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Pan Andrzej Konieczny, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Starosta Kartuski Pan Bogdan Łapa.

COMMENTS

DISQUS: 0