Maseczka albo 2 metry, limit 150 osób, otwarte siłownie i baseny – nowe zasady już od soboty 30 maja!

HomeSport

Maseczka albo 2 metry, limit 150 osób, otwarte siłownie i baseny – nowe zasady już od soboty 30 maja!

Dziś na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki razem z Ministrami Piotrem Glińskim i Łukaszem Szumowskim ogłosili kolejny, czwarty etap luzowania obostrzeń wprowadzonych w marcu z powodu ogłoszonej przez WHO pandemii koronawirusa.

Zgodnie z „przeciekami” publikowanymi dziś od rana zliberalizowano szereg ograniczeń dotyczących wielu sfer naszego życia. Skupiając się na kwestiach związanych ze sportem i rekreacją trzeba odnotować fakt zniesienia obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni otwartej:

gov.pl: Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny.

Nie ma jeszcze rozporządzenia jasno formułującego nowe zasady, natomiast zniesienie limitów osób w obiektach zamkniętych oraz przywrócenie prawa do zgromadzeń i organizacji wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu z limitem 150 osób pozwala domniemywać, że od soboty będzie można bez ryzyka otrzymaniu mandatu czy kary administracyjnej wybrać się na przejażdżkę czy trening w grupie.

gov.pl: Od soboty 30 maja w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, a także koncertów plenerowych, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny.

Z kolei od 6 czerwca w reżimie sanitarnym wznowić działalność będą mogły m.in. baseny, siłownie czy kluby fitness. Za to już od 30 maja możliwe będzie korzystanie z infrastruktury otwartej jak siłownie plenerowe, które także przez ostatnie dwa miesiące były wyłączone z użytkowania.

Komunikat Kancelarii Premiera kończy się stwierdzeniem: „Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż podamy po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami. „

Tym samym musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość i po cichu liczę, że obok wydarzeń kulturalnych możliwa będzie także z zachowaniem limitu 150 organizacja imprez sportowych. Oby!

COMMENTS

DISQUS: 0