Lazer Roller – uniwersalność wagi lekkiej

HomeSprzęt

Lazer Roller – uniwersalność wagi lekkiej

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Dziś w ofercie producentów kasków rowerowych można znaleźć nawet taki produkt, który poinformuje naszych znajomych, że mieliśmy wypadek… Technologia stawia coraz większe kroku, ku temu by dbać o nasze bezpieczeństwo, jednak nie zapominajmy o podstawach – kask z niższej półki cenowej – także daje nam niezbędne zabezpieczenie.

Tym razem chciałbym Wam opowiedzieć o kasku, który noszę już jakiś czas i z którym już się chyba zaprzyjaźniłem na dobre. Mowa o modelu Roller od Lazera – kask może służyć do szeroko pojętego MTB, jest dość uniwersalny, a przy tym bardzo atrakcyjny cenowo.

Oprócz tego, że na mojej głowie ten kask leży bardzo dobrze i czuję odpowiedni komfort, to bardzo ważnym dla mnie osobiście elementem, jest to, że Roller zgrywa się idealnie z moimi ulubionymi okularami. Specyficzny odcień zielonego z dodatkiem pomarańczowego bardzo mi się podoba.

W dniu publikacji tego tekstu (25.05.2020) cena rynkowa tego kasku waha się pomiędzy 200 – 300 pln. Jest dostępna także droższa wersja z zastosowaną technologią MIPS. Producent informuje, że kask waży 245g. jednak waga wskazuje 285g. Co nie zmienia postaci rzeczy, że jak na kask mocno zabudowany, wraz z daszkiem, to całkiem dobry wynik. Przed chwilą napisałem, że kask jest mocno zabudowany, ale proszę tego nie kojarzyć ze słabą wentylacją – w Rollerze jest 28 otworów, które nie pozwolą na zbyt duże przegrzanie.

Dobry dodatkiem jest siateczka w otworach z przodu kasku, która uchroni nas przed drobnymi gałązkami lub owadami. Daszek zabezpieczy nasze oczy przed dostaniem się do nich nieporządanych przedmiotów. Wyregulowanie zapięcia kasku przychodzi bardzo łatwo i sprawnie. Roller możemy dopasować także za pomocą pokrętła z tyłu głowy, a także dodatkowo zmienić pozycję całego systemu regulacji przesuwając go do przodu lub w tył.

Kask może się na pierwszy rzut oka wydawać duży, dla mnie jednak w rzeczywistości dość dobrze przylega do głowy, żadne elementy nie odstają za mocno, to rzecz jasna kwestia dopasowania rozmiaru, ale to także zaleta zaprojektowania samej skorupy.

Szczegóły:

  • System dopasowywania | TS+ Turnfit
  • Budowa | In-Mold
  • Wentylacja | 28 otworów
  • Waga | 285 g (M)
  • Certyfikacja | CE – CPSC – AS

Więcej o kasku na stronie producenta: https://www.lazersport.com/pl/adult-helmets/roller?color=000000


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1