20 lat rewolucji – Nowy Cannondale Scalpel 2021 już dostępny!

HomeSport

20 lat rewolucji – Nowy Cannondale Scalpel 2021 już dostępny!

Karbonowy HT MTB za 10 tysięcy [2018]
Wyniki ankiety 2016 [sprzęt]
Nowości od Cannondale – F-Si i Lefty Ocho
Rower górski za 3000 złotych [2017]
Przełajówki – przegląd rynku [2017/18]

Pierwszy Scalpel od Cannondale zadebiutował w 2001 roku od samego początku wzbudzając ogromne zainteresowanie a także zachwyt samych zawodników – wyposażony w rewolucyjny widelec Lefty, w pełni zawieszony rower górski przeznaczony do sportowej rywalizacji w dyscyplinie olimpijskiej jaką jest cross country. To właśnie projektanci Scalpela mówią o sobie, że są ojcami chrzestnymi progresywnej geometrii. Czego dowodem jest także najnowsza odsłona tego roweru, która debiutuje 20 lat po premierze pierwszej wersji.

Na nowo przeprojektowana rama Scalpela to przełomowe zawieszenie, jeszcze bardziej agresywna geometria oraz jeszcze lżejsza rama. Wszystkie te elementy sprawiają, że nowy Scalpel jest jeszcze bardziej wydajny – jeszcze bardziej efektywny na podjazdach i jeszcze szybszy na zjazdach oferując niespotykaną dotychczas kontrolę trakcji, niezależnie czy mówimy tu o trasie Pucharu Świata czy o górskich szlakach.

Po kolei…

Zawieszenie FlexPivot – elastyczne włókna karbonowe, które pozwalają uzyskać efekt znany z czterozawiasowego zawieszenia Horst Link…tylko bez śrub i łożysk oraz zbędnej wagi z tego wynikającej. Ponadto wykorzystanie technologii Cannondale Porportional Response pozwala na lepsze dopasowanie charakterystyki ramy do poszczególnych rozmiarów. Dzięki temu zyskując na wadze jednocześnie otrzymujemy jeszcze bardziej dynamiczną konstrukcję ramy oferującą przyczepność, przyspieszenie oraz kontrolę.

1900 gramów z damperem – najnowszy Scalpel to najlżejsza konstrukcja w pełni zawieszonego roweru jaka została seryjnie wyprodukowana. Cannondale Ai czyli asymetryczna konstrukcja tylnego trójkąta daje miejsce na zastosowanie opony o szerokości nawet 2.4 cala przy jednoczesnym utrzymaniu krótkiego tylnego trójkąta gwarantującego przyczepność i zwrotność.

Geometria OutFront – najnowszy Scalpel ma jeszcze bardziej progresywną geometrię. Zwiększono kąty – główka ramy to 68 stopni, a rura podsiodłowa 74,5 stopnia, co przełożyło się na większy rozstaw kół.

Dodatkowo obniżono przekrok ramy. Nowa geometria została dodatkowo spotęgowana offsetem widelca Lefty Ocho.

Scalpel i Scalpel SE – dla osób, które przede wszystkim cieszą się z jazdy po szlakach i niekoniecznie myślą o sportowej rywalizacji w portfolio debiutuje szersza oferta linii SE ze skokiem 120 mm zarówno z przodu, jak i z tyłu. Sportowa wersja Scalpela to 100 mm skoku. Ponadto wersja SE wyposażona jest w szersze opony oraz droppera, czyli wszystko to co może dać nam jeszcze większą radość z jazdy.

STASH Kit – na koniec coś z serii “małe a cieszy”. W miejscu montażu koszyka na dolnej ramie mamy niewielką kieszeń, która pozwala zmieścić multitool Fabric 8w1, zestaw Dynaplug do systemu tubeless oraz alternatywnie – małą pompkę lub nabój CO2.

Nowy Scalpel 2021 to 8 konfiguracji w rozmiarach S, M i L obejmujących także wersje damskie – Scalpel Carbon 2 oraz Scalpel Carbon SE w cenach od 17 999 PLN do 39 999 PLN.

Więcej informacji, pełna specyfikacja i ceny na stronie www.cannondalebikes.pl.

COMMENTS

DISQUS: 0