Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021 także pod znakiem zapytania

HomeZapowiedzi

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021 także pod znakiem zapytania

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Pierwotnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio zaplanowane były na przełom lipca i sierpnia 2020 roku. W związku z pandemią koronawirusa oraz ogłoszonym w Japonii stanem wyjątkowym, w porozumieniu z MKOl Igrzyska zostały przełożone o rok. Pisałem o tym tu.

Od jakiegoś czasu jednak dało się słyszeć, że także termin 2021 jest zagrożony ze względu na brak gwarancji rozwiązania problemu związanego z pandemią koronawirusa – czy to samoistnym ustaniu pandemii, wynalezieniu leku albo szczepionki. W takiej sytuacji impreza gromadząca nie tylko sportowców, ale i kibiców z całego świata naturalnie staje pod znakiem zapytania i same nasuwają się pytania „Co dalej?”.

Yoshiko Mori, przewodniczący komitetu organizacyjnego podczas wywiadu dla japońskiego dziennika „Nikkan Sports” zapytany czy jest scenariusz dalszego przesuwania Igrzysk, na przykład na rok 2022 odpowiedział zdecydowanie:

Nie. W takim przypadku igrzyska olimpijskie zostaną anulowane.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0