Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2020 odwołane

HomeSport

Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2020 odwołane

Czempionat starego kontynentu pierwotnie miał odbyć się w dniach 14-17 maja 2020 w austriackiej miejscowości Graz, gdzie w poprzednich latach odbywały się młodzieżowe ME oraz zawody różnych kategorii UCI.

Po tym jak pod koniec lutego zaczęły narastać informacje na temat rozprzestrzeniania się w Europie koronawirusa władze kolejnych krajów, a za nimi także federacje sportowe zaczęły podejmować decyzje na początku o przesunięciu, a później o odwoływaniu kolejnych zawodów. W połowie marca organizator ME XCO poinformował o zmianie terminu, a kilka dni później pojawiła się sugestia, że zawody mogłyby się odbyć w dniach 3-6 września 2020. Niestety na te same dni zaplanowane są już Mistrzostwa Świata DH, które także mają się odbyć w Austrii, w Leogang. I które mają szansę odbyć się zgodnie z planem.

Tym samym podjęta została decyzja o odwołaniu tegorocznych Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim.

Graz Statteg ponownie ubiegać się o organizację ME XCO mogą się dopiero w roku 2023 ponieważ w na 2021 rok zaplanowane są na Białorusi w ramach tzw. supermistrzostw, które będą obejmować tor, szosę, bmx i mtb. W 2022 roku z kolei zaplanowane są w niemieckim Monachium.

Pod znakiem zapytania są także tegoroczne Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim, które pierwotnie zaplanowane były na ostatni weekend czerwca i póki co zostały przesunięte w czasie na bliżej nieokreślony termin.

COMMENTS

DISQUS: 0