Wyniki – 7-8 marca 2020fot. BTT XCO Vila Franca | Tiago Ferreira

HomeWyniki

Wyniki – 7-8 marca 2020

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Mimo faktu, że konsekwencje i obostrzenia wynikające z rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 zataczają coraz większe kręgi, to póki co większość wyścigów w kolarstwie górskim odbywa się bez zakłóceń. Póki co nie odbywają się „tylko” włoskie wyścigi – Strade Bianche oraz Internazionali d’Italia Series w Andorze.

Bez przeszkód za to rozpoczął się Puchar Portugalii XCO w miejscowości Vila Franca, gdzie w weekend odbył się wyścig kategorii UCI C1. W deszczowych warunkach, na bardzo wymagającej, technicznej trasie do rywalizacji stanęli m.in. zawodnicy Kross Racing Team – Maja Włoszczowska oraz Sergio Mantecon Gutierrez.

Jeśli chodzi o wyścig elity kobiet to oceniając go tylko i wyłącznie po wynikach można dojść do wniosku że był to pojedynek między Alessandrą Keller i Mają Włoszczowską, gdzie o zwycięstwie zadecydował finisz i naprawdę błysk szprychy – różnica to 131 tysięcznych sekundy na korzyść Szwajcarki. Trzecia tego dnia na mecie Rocio del Alba Garcia Martinez na metę wjechała samotnie ze stratą ponad 2 minut, a straty kolejnych zawodniczek to kolejne minuty.

Podobna sytuacja miała miejsce w wyścigu elity mężczyzn, gdzie najszybszy na kresce był Jofre Cullell Estape przed Sergio Mantecon Gutierrez. Minutę później na metę wjechał trzeci Hiszpan – Ismael Esteban Aguero. Wyścig w Portugalii był chyba pierwszym tegorocznym startem w cross country Rumuna Vlada Dascalu, który w zeszłym roku w U23 wygrał zarówno w Pucharze Świata, jak i w Mistrzostwach Świata. Tym razem debiutując w elicie musiał się zadowolić czwartym miejscem i prawie półtorej minuty straty do zwycięzcy.

Pełne wyniki Taca de Portugal XCO w Vila Franca

Drugim istotnym wyścigiem weekendu był Copa Catalana Internacional BTT w Corro D’amunt niedaleko Barcelony. Co prawda niższa kategoria UCI C2, ale na starcie nie zabrakło kilku mocnych nazwisk. Z drugiej strony w przypadku tych wyścigów odpada argument o kiepskim rozstawieniu, bo jak widać na zdjęciach „nasi” czyli zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team już po wystrzale startera byli na początku stawki.

W wyścigu elity kobiet czytając wyniki można odnieść wrażenie, że każda z zawodniczek pojechała swój wyścig. Pierwsza na mecie Yana Belomoina, minutę później Githa Michiels, prawie półtorej minuty za Belgijką zawodniczka z Estonii – Janika Loiv.

Aleksandra Podgórska na miejscu 7. ze stratą niespełna ośmiu minut.

W wyścigu elity mężczyzn zacięta walka do samego końca między Francuzami Hugo Drechou i Thomasem Griot. Trzeci na mecie z ponad minutową stratą Duńczyk Simon Andreassen.

Marek Konwa na miejscu 8. ze stratą dwóch minut, a Filip Helta 12. tracąc prawie cztery minuty.

Pełne wyniki Copa Catalana Internacional BTT w Corr D’amunt

W Turcji zakończył się wyścig etapowy Manavgat Velo Side MTB, w którym Paweł Garczyk zajął 38. miejsce. Wygrał Słowak Matej Ulik.

Pełne wyniki Manavgat Velo Side MTB

W kraju rozegrane zostały zawody Northtec MTB Zimą w Karczewie, na poszczególnych dystansach najszybsi byli:

1/2 Pro:

  • Kamil Kuszmider – KK Catena Wyszków
  • Marzena Moniuszko – Milsport

Fit:

  • Adam Wojtkowski – KK Catena Wyszków
  • Julita Tomaszewska – Timbud Team

Pełne wyniki Northtec MTB Zimą w Karczewie


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0