Mocne ściganie Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team w Hiszpanii

Mocne ściganie Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team w Hiszpanii

Puchar Świata w kolarstwie górskim – Lenzerheide, Szwajcaria [podsumowanie]
Aleksandra Podgóska na 8 miejscu w Salamina Epic Race
Finał Pucharu Świata w kolarstwie górskim – Snowshoe, USA
Jelenia Góra Trophy okiem zawodników
Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2019 – Brno, Czechy [wyniki]

Udział w zawodach w hiszpańskiej gminie Chelva nieopodal Walencji zapowiedziało wielu zawodników ze ścisłej europejskiej czołówki, wśród panów m. in. Francuz Victor Koretzky, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy.

Był to jasny sygnał, że sezon olimpijski będzie pasjonujący od samego początku. Start w prowincji Walencja znalazł się też w planach zawodników Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, którzy aktualnie przebywają na zgrupowaniu w Hiszpanii.

W rywalizacji panów bezkonkurencyjni byli Francuzi – Victor Koretzky, Titouan Carod i Jordan Sarrou, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Zadowoleni z występu w Chelvie mogą być też Polacy.

Był to mój drugi start w formule cross country w tym sezonie, dyspozycja powoli jest coraz lepsza. Po chorobie wracam na właściwe tory, a już za tydzień kolejny wyścig w Hiszpanii. Jesteśmy w trakcie zgrupowania, zatem moim celem jest mocno trenować i przejechać dobry wyścig. Jesteśmy w trakcie zgrupowania, więc na pewno mocne treningi nie idą w parze ze startami, ale staramy się wszystko pogodzićzaznaczył Marek Konwa z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, który zajął 21. miejsce.

Klubowy kolega Konwy, Filip Helta, również znalazł się w trzeciej dziesiątce (27. pozycja).
Czuję, że moja forma jest coraz lepsza, niestety dwa defekty w postaci złapanych gum sprawiły, że nie byłem w stanie walczyć o więcej. Muszę przyznać, że zmagaliśmy się z trudną trasą, bardzo techniczną i wymagającą ze sporą liczbą luźnych kamieni. Gdyby nie defekty, myślę, że miałbym realne szanse na pierwszą dwudziestkęskomentował Filip Helta.

W kategorii masters świetny występ zaliczył Bogdan Czarnota, trener i zawodnik ekipy Volkswagena, który zajął 5. miejsce.

Z kolei wśród pań najlepsza była Maja Włoszczowska, dla której był to pierwszy start w sezonie. Polka wyprzedziła Hiszpankę Rocio del Alba Garcia Martinez oraz Ukrainkę Yanę Belomoinę. Bardzo dobrze spisała się też Aleksandra Podgórska, która była siódma.
Cały czas jestem w mocnym treningu, zatem te pierwsze starty są dla mnie bardzo wymagające i muszę walczyć ze sobą. Wierzę jednak, że w kolejnych tygodniach będzie coraz lepiejzaznaczyła ambitna zawodniczka Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.

Internacionales XCO Chelva (Hiszpania)

Elita mężczyzn
1. Victor Koretzky (Francja) 1:22:54
2. Titouan Carod (Francja) 1:23:10
3. Jordan Sarrou (Francja) 1:23:28

21. Marek Konwa (Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:29:52
27. Filip Helta (Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:32:13

Elita kobiet
1. Maja Włoszczowska (Polska) 1:26:23
2. Rocio del Alba Garcia Martinez (Hiszpania) 1:26:58
3. Yana Belomoina (Ukraina) 1:27:17

7. Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:36:49

COMMENTS

DISQUS: 0