Cyprus Sunshine Epic – Cink i Wawak mimo kłopotów utrzymują prowadzenie. Langvad i Batten nie do zatrzymania!fot. jsphoto.cz

HomeWyniki

Cyprus Sunshine Epic – Cink i Wawak mimo kłopotów utrzymują prowadzenie. Langvad i Batten nie do zatrzymania!

Podobnie jak rok temu także teraz w tym na trzecim etapie Cyprus Sunshine Epic decydujący był prawie 15 kilometrowy podjazd rozpoczynający się na 26 kilometrze trasy, gdzie na szczycie rozpoczynał się wąski techniczny singiel.

Aż do wspomnianego podjazdu jechała razem spora grupa zawodników. Gdy rozpoczął się podjazd mocny atak zawodników Kross Racing Team w pomarańczowych koszulkach liderów klasyfikacji generalnej mógł utrzymać tylko Alan Hatherly ze Specialized Racing. Niestety chwilę po wjechaniu w singiel Ondrej Cink uszkodził koło. Lekkie zamieszanie wykorzystał Hatherly, który odjechał samotnie i tak też, z przewagą 39 sekund nad Wawakiem, dojechał do mety. Trzeci na metę wjechał Martin Stosek, który dojechał wspólnie z Simonem Andreassenem oraz Kristianem Hynkiem.

Ondrej Cink dojechał dopiero na 9. miejscu ze stratą 1 minuty i 45 sekund.

Mimo tej straty ekipa Kross Racing Team utrzymała pozycję liderów klasyfikacji generalnej i w jutrzejszym wyścigu cross country staną na starcie w pomarańczowych koszulkach. Przewaga to jednak tylko 47 sekund na Specialized Racing (Andreassen / Hatherly) oraz 1 minuta 47 sekund nad Futur Cycling Northwave (Stosek / Hynek).

W rywalizacji kobiet pozycję liderek umocniły Annika Langvad i Haley Batten, które po dzisiejszym etapie mają ponad 17 minut przewagi! Na dzisiejszym etapie Scott SRAM (Courtney / Huck) pracowały bardzo mocno i dotarły ze stratą tylko trzech i pół minuty. Z kolejnych par zawodniczki przyjechały na metę dzisiejszego etapu indywidualnie. Tracąc prawie 7 minut piąta była Jitka Cabelicka, ze stratą blisko 9 minut na metę wjechały Evie Richards oraz Isla Short. Emili Batty straciła blisko 12 minut, a Tanja Zakelj prawie 13. Tym samym na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej jest dwójka Gapp Systems UNIOR (Cabelitcka / Zakelj).

Pełne wyniki 3. etapu Cyprus Sunshine Epic

Czwarty, ostatni etap Cyprus Sunshine Epic to klasyczny wyścig cross country, więc i różnice na mecie mogą być istotne, a tym samym wywrócić klasyfikację generalną do góry nogami.

COMMENTS

DISQUS: 0