Mocne przygotowania i olimpijski cel – zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team trenują w Hiszpanii

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Mocne przygotowania i olimpijski cel – zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team trenują w Hiszpanii

Początek roku to dla ekipy Volkswagena czas mocnego przedsezonowego zgrupowania.

Podopieczni Bogdana Czarnoty zameldowali się więc w Hiszpanii, by szlifować formę na najważniejsze tegoroczne starty. – Zgrupowanie różni się od ubiegłorocznego głównie dużą ilością zaplanowanych startów. Intensywny okres ma skutecznie przygotować zawodników do trudnego sezonu. Duży nacisk kładziony jest na wytrzymałośćmówi Maciej Zabłocki, menedżer Teamu.

Treningi łączą się ze startami w zawodach: w lutym oraz marcu zawodnicy startują głównie w Hiszpanii oraz na Cyprze. Intensywność w tym okresie jest duża.

Dlaczego akurat Hiszpania? – Nie da się ukryć, że jest to naprawdę świetne miejsce do treningów. Największymi zaletami organizowania tam przygotowań są stabilna pogoda i zróżnicowane ukształtowanie terenu: nie brakuje płaskich tras, jak i górzystychdodaje Zabłocki.

Zgrupowanie początkiem realizacji celów

Igrzyska Olimpijskie to marzenie wielu, ale dla dwojga zawodników z grupy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team: Marka Konwy oraz Aleksandry Podgórskiej jest to jeden z głównych tegorocznych celów. Oboje mają realne szanse na wyjazd na igrzyska, bo walka dopiero się rozpoczyna.

Konwa, w ostatnich latach jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w polskim kolarstwie górskim, reprezentował już Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie niespełna osiem lat temu. Dla Oli Podgórskiej, aktualnej Wicemistrzyni Polski, występ w Tokio byłby olimpijskim debiutem. – To zdecydowanie najważniejszy start, czeka się na niego cztery lata. Igrzyska działają na zawodników bardzo motywująco, są wielkim wydarzeniem i szansąprzekonuje Maciej Zabłocki.

Przyjechaliśmy tu przede wszystkim, aby przygotować się do wyścigów kwalifikacyjnych na Igrzyska. Przyjęliśmy taką strategię i ją realizujemy. Trenujemy oraz startujemy w wyścigach w formule XCO. Celem jest zbudowanie dobrej formy na kluczowe dla nas trzy wyścigi. Zawodnicy są zaangażowani w realizację planu i tego właśnie od nich oczekuję. Najbliższe starty traktujemy kontrolnie, wynik jest na drugim planie. Wybraliśmy trudne wyścigi w bardzo mocnej obsadzie, ale to na ich tle widać, czego nam brakuje w tym momencie. Po takich wyścigach mamy dobry materiał, aby pracować nad słabszymi elementami.dodaje Bogdan Czarnota, trener drużyny.

Drugim istotnym wydarzeniem, do którego zawodnicy przygotowują się w Hiszpanii są Mistrzostwa Polski. W ubiegłym roku indywidualnie oraz drużynowo grupa Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team odnosiła na nich spore sukcesy.

W kategorii młodzieżowej o kolejne sukcesy powalczą odpowiednio Mistrz oraz Wicemistrz Polski do lat 23 Stanisław Nowak oraz Piotr Kryński. W elicie zadebiutuje Filip Helta, który znakomicie spisywał się wśród młodzieżowców. Uzdolniony Krzysztof Klimek – Mistrz Polski XCO, wielokrotny zwycięzca Pucharu Polski MTB – zadebiutuje w nowych barwach.

Aktualna Mistrzyni kraju w kolarstwie przełajowym Zuzanna Krzystała oraz jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek z czołówki maratonów MTB Anna Urban powalczą w 2020 r. o kolejne sukcesy.

Treningi podczas hiszpańskich przygotowań są inne dla każdego zawodnika i zależą od ich celów na sezon. Jednym z nich są właśnie Mistrzostwa Polskiprzyznaje Zabłocki.

COMMENTS

DISQUS: 0