Cyprus Sunshine Epic – czasówka dla Specialized Racing. Kross Racing Team na drugim miejscu!fot. Anna Buick

Cyprus Sunshine Epic – czasówka dla Specialized Racing. Kross Racing Team na drugim miejscu!

Wyniki – 21-22 września 2019
Wyniki – 22-23 lutego 2020
Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2019 – Brno, Czechy [wyniki]
Karuzela transferowa 2020
Maja Włoszczowska trzecia w Bad Sackingen [pr]

Wyścig etapowu Cyprus Sunshine Epic rozpoczął się od czasówki na dystansie 19,5 km z przewyższeniami liczącymi 470 metrów. Na starcie stanęło 11 par elity kobiet oraz 29 par elity mężczyzn.

Pierwsze na trasę, o 11:30 naszego czasu w dwuminutowych odstępach ruszyły kobiety. Najlepszy czas wykręciła dwójka ze Specialized Racing – Annika Langvad i Haley Batten, które pokonały trasę w 48 minut i 36 sekund. Niespełna minutę później (56 sekund) na metę wjechała ekipa Scott SRAM w składzie Kate Courtney i Erin Huck. Trzecia była dwójka w barwach Trek Factory Racing – Evie Richards i Emily Batty, które potrzebowały dodatkowych 30 sekund.

Wśród kobiet nie ma zawodniczek z Polski.

Godzinę później, o 12:30 naszego czasu, rozpoczęła się rywalizacja mężczyzn. Najlepszy czas wykręciła tu także dwójka zawodników Specialized Racing – Simon Andreassen i Alan Hatherly, którzy niespełna 20 km czasówki pokonali w 42 minuty i 17 sekund.

Na drugim miejscu na metę dotarli “nasi” czyli dwójka zawodników w barwach Kross Racing Team – Bartłomiej Wawak i Ondrej Cink, notując 12 sekund straty.

Trzecie miejsce ze stratą 17 sekund dla dwójki CST PostNL Bafang MTB Racing Team – Łotysz Marin Blums i Holender David Nordemann.

Pełne wyniki 1. etapu Cyprus Sunshine Epic

W piątek przed zawodnikami wyścig XCP na dystansie prawie 60 km.

COMMENTS

DISQUS: 0