Copa Catalana Internacional BTT Banyoles UCI HC czyli mały Puchar Światafot. Francesco Illado

HomeZapowiedzi

Copa Catalana Internacional BTT Banyoles UCI HC czyli mały Puchar Świata

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W Hiszpanii w weekend mocnym akcentem startuje sezon cross country. Wyścig w Banyoles to pierwszy w tym sezonie wyścig kategorii UCI HC, który jest jednocześnie pierwszym tej kategorii wyścigiem w historii tego kraju. Nie da się ukryć, że organizatorzy zrobili wszystko wykorzystać potencjał wynikający z kategorii zawodów, roku olimpijskiego, a co za tym idzie ogromnego zainteresowania.

Wydaje mi się, że to pierwszy przypadek w którym zawody zostają rozłożone na dwa dni, a cały program upakowany do granic wyścigami dzieci, młodzieży, amatorów oraz mastersów. Dzięki temu organizatorzy mogą pochwalić się ponad tysiącem (!!!) osób na listach startowych.

My oczywiście skupiamy swoją uwagę na wyścigach kategorii elity, które bez koloryzowania można śmiało nazwać “małym Pucharem Świata”. Lista jest naprawdę długa i bardzo mocna!

Aktualnie w Hiszpanii na obozach treningowych przebywa wiele zespołów. Między innymi Trek Factory Racing, razem z Jolandą Neff. Jolandy nie zobaczymy jednak aż do końca maja na starcie, póki co przechodzi rehabilitację po grudniowym wypadku. 

I bez tego stawka wyścigu elity kobiet wygląda świetnie: Annie Last (KMC Orbea), Elisabeth Brandau (Radon), Julie Bresset i Loana Lecomte (obie Massi), Emily Batty i Evie Richards (obie Trek Factory Racing), Annika Langvad i Laura Stigger (obie Specialized), Yana Belomoina (CST PostNL Bafang), Rebecca McConnell (Primaflor Mondraker XSauce), Ronha Eibl (Alpecin Fenix), Eva Lechner, Martina Berta, Chiara Teocchi, Malene Degn. 

Polskę reprezentować będzie Aleksandra Podgórska, która pojedzie w barwach Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. 

Wyścig elity kobiet zaplanowany jest na 22 lutego 2020 na godzinę 16:00 i będzie do obejrzenia na kanale Outdoor Time TV na YT.

Elita mężczyzn to jeszcze mocniejszy skład. Z pierwszej dziesiątki rankingu UCI na starcie zabraknie tylko dwóch zawodników – tych kluczowych ;) – Nino Schurtera oraz Mathieu van der Poel’a. Będa za to zawodnicy KMC Orbea: Victor Koretzky, Milan Vader, Thomas Litscher. W barwach Specialized zobaczymy Alana Hatherly, Simona Andreassena oraz Christophera Blevinsa. Wspierany przez Specialized stanie na starcie także Jaroslav Kulhavy, czyli złoty medalista IO w Londynie. Cannondale Factory Racing to z kolei Henrique Avancini, Manuel Fumic i Maxime Marotte. Dalej, Absolute Absalon BMC w składzie Jordan Sarrou, Titouan Carod, Filippo Colombo i Mathis Azzaro. Team Massi to z kolei Hugo Drechou, Thomas Griot i David Rosa. W barwach Primaflor Mondraker XSauxe m.in. Anton Sintsov oraz David Valero. Zobaczymy także braci Braidot, Stephane Tempier w barwach Trek Factory Racing. Hiszpanię reprezentować będą m.in. Carlos Coloma oraz Sergio Mantecon (Kross Racing Team). 

Polskę reprezentować będzie Marek Konwa oraz Filip Helta, którzy pojadą w barwach Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. 

Wyścig elity mężczyzn zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 12:40 i podobnie jak wyścig kobiet będzie można obejrzeć go na kanale Outdoor Time TV na YT.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0