Wawak wygrywa ostatni etap Salamina Epic Cup Zawodnik Kross Racing Team 2. w klasyfikacji generalnej

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Wawak wygrywa ostatni etap Salamina Epic Cup Zawodnik Kross Racing Team 2. w klasyfikacji generalnej

Mistrzostwa Europy XCO, Glasgow – Co, gdzie i jak?
#kross2rio – Kross Racing Team 2016 presentation [wideo]
Rowerowy savoir-vivre. Bartek Wawak tłumaczy jak poruszać się w miejskiej dżungli i nie tylko
Kross Racing Team: After season [wideo]
Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) po zwycięstwie w 4 Stage MTB Race Lanzarote UCI S1

Czterodniowe zmagania na greckiej wyspie Salamina były bardzo udane dla aktualnego mistrza kraju w kolarstwie górskim. Polak wygrał trzy z czterech etapów.

Wawak zainaugurował wyścig triumfem w „czasówce”. Dzień później poszedł za ciosem, okazując się bezkonkurencyjny podczas drugiego etapu w short race. Pechowy był dla niego wyścig w maratonie. Mimo problemów technicznych, utrzymał pozycję na podium i przed finałem plasował się na 3. miejscu. Wygrana pozwoliła mu wspiąć się wyżej w klasyfikacji generalnej.

Gdyby nie trzeci etap, dziś zapewne świętowałbym podwójne zwycięstwo. Sport uczy jednak pokory. Każda pozycja na podium jest dla mnie sukcesem i motywacją do dalszej pracy. Forma pokazuje, że w każdym wyścigu mogę walczyć o najwyższe celepowiedział Bartłomiej Wawak.Jestem bardzo zadowolony z dyspozycji Bartka. Od początku roku jest wyróżniającym się zawodnikiem w stawce i uzbierał już wiele punktów zarówno do rankingu UCI, jak i olimpijskiegododał Kornel Osicki, manager Kross Racing Team oraz trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

Aktualny mistrz Polski na odpoczynek nie będzie mieć jednak zbyt wiele czasu. Już w poniedziałek rozpoczyna udział w wyścigu Cyprus Sunshine Cup, gdzie wystartuje w duecie z Ondrejem Cinkiem.

COMMENTS

DISQUS: 0