Grand Canyon:ON – druga generacja e-mtb

HomeINFORMACJE PRASOWESprzęt

Grand Canyon:ON – druga generacja e-mtb

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Wprowadzony w 2018 roku Spectral:ON był symbolicznym początkiem nowego rozdziału dla marki Canyon, rozdziału pod znakiem “e-rowerów”. Niedługo później światło dzienne ujrzał rower Neuron:ON. Dwa lata później firma opierająca swój biznes na sprzedaży bezpośredniej tylko przez internet, wykonuje kolejny krok wprowadzając do oferty hardtaila Grand Canyon:ON. To nowa generacja e-rowerów dyktująca nowe standardy w zakresie wzornictwa, innowacji, a wszystko to sygnowane marką Canyon.

Tak jak w przypadku serii Grand Canyon bez wspomagania, tak Grand Canyon:ON to aluminiowe rowery hardtail dla wszystkich, niezależnie od umiejętności, wsparte dynamicznym systemem Shimano Steps E8000. Zarówno silnik jak i bateria (BT-E8035, 504 W/h) są w pełni zintegrowane z dolną rurą ramy zapewniając spójny wygląd roweru jako całości. Integracja systemu idzie jednak dużo dalej. Na potrzeby ładowania użytkownik za pomocą klucza może wyjąć baterię lub ładować bezpośrednio za pomocą gniazda zintegrowanego z rurą podsiodłową. Włącznik z kolei zamontowany jest w wygodnym, łatwo dostępnym miejscu na górnej rurze. Do tego mamy także port USB-C do ładowania urządzeń w trakcie jazdy. Podkreślenia wymaga także specjalnie przeprojektowana kierownica oraz mostek, które mają wewnętrzne prowadzenie przewodów między wyświetlaczem a jednostką centralną. Mając na uwadze codzienną użytkowość roweru w konstrukcji ramy znajdziemy też niewidoczne na pierwszy rzut oka mocowanie do wspornika tzw. nóżki. 

Nie tylko wygląd. Grand Canyon:ON ma także szereg istotnych cech poprawiający komfort użytkowania. W zależności od wielkości ramy mamy koło 650B (XS, S) albo 29” (M,L,XL), co daje dużo lepsze prowadzenie roweru niezależnie od rozmiaru. Do tego czterotłoczkowe hamulce oraz tarcze o średnicy 203 mm (180 mm dla rozmiaru XS i S), które zatrzymają rower niezależnie od sytuacji. Na podkreślenie zasługuje także siodło Canyon SD:ON, które dzięki przedłużonej konstrukcji wspomaga użytkownika na sztywnych podjazdach.

Grand Canyon:ON wchodzi do sprzedaży w czwartek, 13 lutego 2020 w trzech wersjach 8.0, 9.0 WMN oraz 9.0 w cenie od 12 499 PLN do 14 699 PLN

Więcej informacji na https://www.canyon.com/

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0