Paula Gorycka wygrywa drugi etap Salamina Epic Cup UCI S1

HomeWyniki

Paula Gorycka wygrywa drugi etap Salamina Epic Cup UCI S1

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Pierwszego dnia zawodnicy mierzyli się z formułą XCT czyli jazdą indywidualną na czas na dystansie 10 km. W elicie mężczyzn wygrał Timofey Ivanov z Rosji, a w elicie kobiet Włoszka Greta Seiwald.

Najlepiej z czwórki naszych reprezentantów pojechała Paula Gorycka, która zajęła czwarte miejsce ze stratą 54 sekund. Na 9. miejscu skończyła Aleksandra Podgórska notując blisko dwie minuty straty.

Wśród mężczyzn Bartek Wawak niestety miał sporego pecha, defekt koła wykluczył go z rywalizacji o czołowe lokaty, dojechał dopiero na 37. miejscu ze stratą trzech i pół minuty. Filip Helta dojechał na 17. miejscu ze stratą półtorej minuty.

Drugiego dnia rywalizacji organizatorzy zaplanowali wyścig XCC ze startu wspólnego na rundzie liczącej 2.5 km.

W elicie kobiet najszybsza była Paula Gorycka, która z czasem 28:17 melduje się na mecie. Tym samym odrabia 9 sekund w klasyfikacji generalnej i zajmuje trzecie miejsce ze stratą 45 sekund. Aleksandra Podgórska ze stratą niespełna dwóch minut w XCC sklasyfikowana jest na 11. miejscu, a w generalce na 10. ze stratą 3:43.

W elicie mężczyzn wygrywa tym razem Hiszpan Jofre Cullell Estape. Bartek Wawak dojeżdża na miejscu 8. ze startą 17 sekund, co sumarycznie przekłada się na 28. miejsce i stratę 3:37 w klasyfikacji generalnej. Filip Helta na XCC kończy na 28. miejscu tracąc prawie półtorej minuty, a w generalce aktualnie jest na 20. miejscu tracąc 2:38.

Przed zawodnikami jeszcze dwa etapy – XCP na dystansie 26 km oraz XCM na dystansie 66 km.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0