Aleksandra Podgórska w Grecji zbiera punkty do rankingu olimpijskiego

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Aleksandra Podgórska w Grecji zbiera punkty do rankingu olimpijskiego

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Pierwszy start w tym roku młodej zawodniczki miał miejsce na greckiej wyspie Salaminie, gdzie odbył się wyścig pierwszej klasy UCI.

To z kolei oznaczało, że stawka będzie mocna. W swoim premierowym starcie zawodniczka jeżdżąca na co dzień w Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team spisała się bardzo dobrze, zajmując 9. pozycję – to dobre przetarcie na początek sezonu.

Pierwszy start nieco szybciej niż pierwotnie zaplanowaliśmy razem trenerem, więc traktujemy go typowo treningowo. Nie nastawiałam się na żaden konkretny wynik. Jak to bywa na pierwszych wyścigach rozpoczynających sezon było ciężko, ale jak to się mówi „pierwsze koty za płoty”. Przez pierwsze okrążenie zmagałam się z bardzo mocnym bólem brzucha i dopiero od drugiej rundy, gdy mnie puściło, mogłam jechać własnym tempem. Niestety wyścig był już wtedy w dużym stopniu ułożonyskomentowała zawodniczka.

Na Salaminie po raz pierwszy w formule cross country w tym roku wystartował Filip Helta, klubowy kolega Aleksandry Podgórskiej.
Nowy nabytek drużyny Volkswagena po dobrych występach w Hiszpanii, liczył co prawda na miejsce w pierwszej dziesiątce, natomiast ostatecznie musiał zadowolić się 19. pozycją.

Na starcie pojawiła się mocna obsada. Przez pierwsze trzy rundy nie mogłem złapać dobrego tempa, zostając z tyłu. Do przejechania mieliśmy siedem okrążeń. Sytuacja zmieniła się po trzeciej rundzie i zacząłem odrabiać straty, wyprzedzając około 20 zawodnikówpodsumował Filip Helta.

Teraz czas na szybką regenerację i już we wtorek dwójka z ekipy Volkswagena rozpocznie rywalizację w czterodniowej etapówce na trasach Salaminy.

Salamina Epic MTB Cup Race

Elita mężczyzn
1. Jofre Cullell Estape (Hiszpania) 1:31:49
2. Bartłomiej Wawak (Polska) 1:31:49
3. Jan Vastl (Czechy) 1:32:02

19. Filip Helta (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:36:04

Elita kobiet
1. Vera Medvedeva (Rosja) 1:34:51
2. Claudia Galicia Cortina (Hiszpania) 1:35:06
3. Greta Seiwald (Włochy) 1:36:04

9. Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:41:44


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0