Bartłomiej Wawak znów na podium. Polak drugi w Salamina Epic Cup

Bartłomiej Wawak znów na podium. Polak drugi w Salamina Epic Cup

Po Włoszczowskiej nie będzie niczego
Fabian Giger w Kross Racing Team! [pr]
Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) po zwycięstwie w 4 Stage MTB Race Lanzarote UCI S1
#kross2rio – Kross Racing Team 2016 presentation [wideo]
Mistrzostwa Europy XCO, Glasgow – Co, gdzie i jak?

Wyścig UCI C1 odbył się na greckiej wyspie Salamina. W rywalizacji wzięło udział dwóch zawodników Kross Racing Team. Obok Wawaka, na starcie stanął Sergio Mantecon. Ostatecznie, Hiszpan ukończył zmagania na 10. pozycji.

Wawak potwierdził bardzo dobrą formę u progu sezonu. Dwa tygodnie temu etapowy wyścig 4 Stage MTB Race Lanzarote zakończył na 3. miejscu. W Grecji spisał się jeszcze lepiej, a zwycięstwo stracił dopiero na finiszu. – Przede wszystkim cieszę się z kolejnego miejsca na podium. Z drugiej strony pozostaje mały niedosyt, ponieważ do wygranej zabrakło bardzo niewiele. Mogę być zadowolony ze swojej aktualnej dyspozycji, ale liczę, że forma będzie cały czas rosłapowiedział Bartłomiej Wawak, zawodnik Kross Racing Team.

Już we wtorek rozpoczyna się wyścig etapowy z serii Salamina Epic Cup. Celem podopiecznych Kornela Osickiego jest walka o zwycięstwa zarówno etapowe, jak i w klasyfikacji generalnej. – Bardzo ważne, że zawodnicy zdobyli kolejne punkty do rankingu UCI. W przypadku Bartka, udany występ to także istotne punkty do rankingu olimpijskiego. Najbliższy tydzień będzie dla nas wymagający i niezwykle intensywny, natomiast już teraz widać, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do sezonu oraz z optymizmem możemy wyczekiwać kolejnych startówpodsumował Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

COMMENTS

DISQUS: 0