Bartłomiej Wawak znów na podium. Polak drugi w Salamina Epic Cup

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Bartłomiej Wawak znów na podium. Polak drugi w Salamina Epic Cup

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wyścig UCI C1 odbył się na greckiej wyspie Salamina. W rywalizacji wzięło udział dwóch zawodników Kross Racing Team. Obok Wawaka, na starcie stanął Sergio Mantecon. Ostatecznie, Hiszpan ukończył zmagania na 10. pozycji.

Wawak potwierdził bardzo dobrą formę u progu sezonu. Dwa tygodnie temu etapowy wyścig 4 Stage MTB Race Lanzarote zakończył na 3. miejscu. W Grecji spisał się jeszcze lepiej, a zwycięstwo stracił dopiero na finiszu. – Przede wszystkim cieszę się z kolejnego miejsca na podium. Z drugiej strony pozostaje mały niedosyt, ponieważ do wygranej zabrakło bardzo niewiele. Mogę być zadowolony ze swojej aktualnej dyspozycji, ale liczę, że forma będzie cały czas rosłapowiedział Bartłomiej Wawak, zawodnik Kross Racing Team.

Już we wtorek rozpoczyna się wyścig etapowy z serii Salamina Epic Cup. Celem podopiecznych Kornela Osickiego jest walka o zwycięstwa zarówno etapowe, jak i w klasyfikacji generalnej. – Bardzo ważne, że zawodnicy zdobyli kolejne punkty do rankingu UCI. W przypadku Bartka, udany występ to także istotne punkty do rankingu olimpijskiego. Najbliższy tydzień będzie dla nas wymagający i niezwykle intensywny, natomiast już teraz widać, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do sezonu oraz z optymizmem możemy wyczekiwać kolejnych startówpodsumował Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0