Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) – Mistrzostwa Świata CX, Dubendorf, Szwajcaria

Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) – Mistrzostwa Świata CX, Dubendorf, Szwajcaria

Plan na weekend 52/2017
Puchar Świata CX / EKZ Cross Tour – Marek Konwa walczy o punkty UCI
♛ Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – 7 tytuł Mistrz Polski w kolarstwie przełajowym
Komentarze postartowe – 48(2) – Czesi na Bryksy Cross
Słodko gorzki sezon przełajowy Bartka Miklera

Udział w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Przełajowym od początku stał pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście dzięki wsparciu mojej drużyny Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team dostałam szansę na start. Wspólnie z Trenerem Bogdanem Czarnotą podjęliśmy decyzję, że wystartuję.

Założenia były takie, aby zmieścić się w top 30. Po przyjeździe w czwartek, zapoznałam się z trasą. Nie ukrywam, że początkowo byłam nią przerażona. Trasa stosunkowo płaska, ale nie zabrakło wymagających przeszkód, które odgrywały tutaj kluczową rolę: strome zbudowane rampy, skarpy, podbiegi, zjazdy, schody i błoto.

W dniu wyścigu warunki się zmieniały, istotny był odpowiedni dobór ogumienia. Otrzymałam bardzo dużo wsparcia od Trenera Bogdana Czarnoty, który nawet z Hiszpanii potrafi pomóc i odpowiednio nastawić swojego zawodnika do startu.

15:05

Start! Bardzo mocne tempo, grupa szybko się dzieli na trasie. Starałam się jechać swoim mocnym tempem, aby wystarczyło sił. Kończę na 28. miejscu. Jestem bardzo zadowolona z wyniku, dałam z siebie wszystko, na co było mnie stać tego dnia. Wróciłam z niesamowitym przeżyciem, cennym doświadczeniem i wzrastającym apetytem na więcej.

Cieszę się, że team zapewnił mi możliwość oraz warunki do wzięcia udziału w Mistrzostwach Świata, które zakończyły mój sezon zimowy.

COMMENTS

DISQUS: 0