Inauguracja Zimowego Poland Bike Marathon w Markach

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Inauguracja Zimowego Poland Bike Marathon w Markach

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ruszyła kolarska zima z Poland Bike. I to w jakim stylu! Aż 370 amatorów jazdy na rowerach górskich wystartowało w podwarszawskich Markach w pierwszym etapie cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2020, organizowanym przez Grzegorza Wajsa.

To czwarta rowerowa zima z Poland Bike – mówi Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon.Cieszy bardzo wysoka frekwencja wśród uczestników. Dla nas jest to sygnał, że organizujemy imprezy na dobrym poziomie. I nie zamierzamy tego zmieniać. Szykujemy się do naszego głównego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, a zimowa seria wyścigów Poland Bike w Markach, Nieporęcie i Kobyłce jest świetną rozgrzewką i testem formy przed sezonem letnim.

Bazą imprezy była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach. Tuż obok znajdowały się start i meta wyścigów rozegranych na trzech dystansach.

Historia Zimowego Poland Bike Marathon rozpoczęła się właśnie w Markach – podkreślił burmistrz Marek Jacek Orych. – Dziś mogliśmy ponownie przekonać się, że lasy mareckie i okolice Marek są doskonałym terenem do jazdy na rowerze. Świadczy też o tym znakomita, rekordowa frekwencja. Gratuluję uczestnikom i już dziś zapraszam do Marek na kolejny Poland Bike Marathon, tym razem w sezonie letnim.

Na trasie MAX (30 km) zwyciężył Bartosz Niebielski (Kamyk Radzymin MTB Team), który wyprzedził Łukasza Kuleszę i Piotra Krakowiaka (obaj z Retro Stork Team). Wśród kobiet wygrała Izabela Kamińska (Sklepbicykl.pl-Perfectsource), przed Katarzyną Skurą (Jacoobcycles BKK Team) i Agatą Matuszewicz z Warszawy.

Dystans MINI (19 km) najszybciej pokonał Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa), finiszując przed Filipem Surdykiem (Kamyk Radzymin MTB Team) i Maciejem Petryszynem (UKK Huragan Wołomin). W rywalizacji kobiet triumfowała Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), wyprzedzając Marię Świerczyńską (Mełno) i Katarzynę Dorsz (Kamyk Radzymin MTB Team).

Najmłodsi w Markach ścigali się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców zwyciężył Fryderyk Węgrzyn (V-Max Mińsk Mazowiecki), przed Michałem Grucą (Kamyk Radzymin MTB Team) i Michałem Jedynakiem (LKK LUKS Sławno). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus, przed Alicją Surdyk (obie z Kamyk Radzymin MTB Team) i Amelią Wysocką (Warszawski Klub Kolarski).

W rywalizacji drużynowej w Markach triumfował Kamyk Radzymin MTB Team, przed Loyality Point Racing Team i Retro Stork Team, a klasyfikację rodzinną wygrali Drzewieccy, przed Dorszami i Surdykami.

Zimowy Poland Bike Marathon w Markach został zorganizowany pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Marki oraz przy współpracy z Urzędem Miasta Marki i siecią SklepRowerowy.pl. Cykl składa się z trzech etapów w podwarszawskich miejscowościach. Kolejne wyścigi odbędą się 1 marca w Nieporęcie i 15 marca w Kobyłce. Zapraszamy!

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0