Wyniki 1. dnia Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym – Dubendorf, Szwajcariafot. UCI

HomeWyniki

Wyniki 1. dnia Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym – Dubendorf, Szwajcaria

Wyniki – 12-13 września 2020
Wyniki – 1-3 listopada 2019
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – Puchar Świata CX, Heusden-Zolder
Podsumowanie zawodów Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – Poldercross, Kruibeke / Superprestige, Gieten

Wszystkie trzy wyścigi pierwszego dnia cyclocrossowych Mistrzostw Świata w szwajcarskim Dubendorf odbyły się pod dyktando zawodników z Holandii.

Tegoroczne mistrzostwa są historyczne ponieważ po raz pierwszy do programu włączony został osobny wyścig dla kategorii juniorek. Na liście startowej było 50 zawodniczek, ostatecznie wystartowało 46. Już na samym początku odjechała kilkuosobowa grupka, w większości z Holandii. Pod koniec pierwszego okrążenia oderwała się Shirin van Anrooij, która na drugą rundę wjechała z 12 sekundami przewagi. Z okrążenia na okrążenie powiększała swoją przewagę by ostatecznie przekroczyć linię mety z 53 sekundami zapasu. Druga na mecie była jej rodaczka, Puck Pieterse. 25 sekund później finiszuje Amerykanka Madigan Munro.

Drugim punktem programu był wyścig U23 mężczyzn, który w pierwszej połowie przebiegał pod dyktando zawodnika gospodarzy, Szwajcara Kevina Kuhna. Na czwartym z sześciu okrążeń z powodzeniem zaatakował Holender Ryan Kamp by na mecie zameldować się przewagą 36 sekund nad Szwajcarem. Trzeci na mecie także Holender Mees Hendrikx.

Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia mistrzostw był wyścig elity kobiet, w którym tytułu miała bronić Sanne Cant nosząca tęczową koszulkę przez ostatnie trzy sezony. Miała. Niestety nie była w stanie nawiązać walki z czołówką. Już po pierwszym okrążeniu jest strata wynosiła prawie pół minuty. Na czele stawki mieliśmy trzy zawodniczki zawodniczki z Holandii – Ceylin del Carmen Alvarado, Annemarie Worst, Lucindę Brand. Dalej, z kilkunastoma sekundami starty jechały Katherine Compton Yara Kastelijn oraz Evie Richards. Trójka z Holandii tasowała się przez cały wyścig, a o kolejności na podium zadecydował sprinterski finisz na korzyść Alvarado.

Polki, Zuzanna Krzystała i Barbara Borowiecka zostały zdjęcie z trasy zgodnie z zasadą 80% i sklasyfikowane na miejscach 28 i 29.

Finałowy finisz:

Powtórkę całego wyścigu elity można zobaczyć w Eurosport Playerze albo na stronie TVP Sport (link).

Pełne wyniki Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym 2020

COMMENTS

DISQUS: 0