Finał Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym – Hoogerheide, Holandia

HomeZapowiedzi

Finał Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym – Hoogerheide, Holandia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Dopiero przekraczając linię mety możesz być pewnym wyniku. Tak jest nie tylko w kolarstwie, ale w zasadzie w większości, jeśli nie w całym sporcie.

W niedzielę ostatni w tym sezonie wyścig Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym, który odbędzie się w holenderskiej miejscowości Hoogerheide. Finał, więc obok rywalizacji w samym wyścigu trzeba się uważnie przyjrzeć klasyfikacji generalnej. 

Junior i Orlik (U23)

W przeciwieństwie do wyścigów elity, rywalizację młodszych kategorii można zobaczyć tylko na miejscu, w Holandii Niderlandach. W juniorach nie powinno być niespodzianek, Thibau Nys wygrał wszystkie sześć wyścigów w tym sezonie i dzisiejszy wyścig powinien być formalnością. Nawet gdyby się tak nie stało, to jego przewaga punktowa wynosi 65 punktów, czyli więcej niż można zgarnąć za zwycięstwo (60 pkt).

W klasyfikacji generalnej orlików faworytem i prawie pewniakiem do zwycięstwa jest Szwajcar Kevin Kuhn, który mimo że wygrał większość wyścigów w sezonie, to także ma na koncie jedno drugie miejsce oraz jeden raz był „dopiero” piąty. Dlatego też musi do końca zachować czujność, bo drugi na liście, Holender Ryan Kamp ma tylko 25 punktów straty.

Elita kobiet

PIĘĆ PUNKTÓW – tyle wynosi przewaga Ceylin del Carmen Alvarado nad Annemarie Worst. Za zwycięstwo do wyjęcia jest 80 punktów, za drugie miejsce o 10 mniej – 70. Oznacza to niezwykle zaciętą rywalizację między tymi dwiema zawodniczkami, choć trzeba też mieć na uwadze scenariusz w którym po zwycięstwo sięga inna zawodniczka, na przykład Katerina Nash, która do prowadzącej Holenderki traci 32 punkty. A może młodziutka Inge van der Heijden, która podobnie jak liderka klasyfikacji jest zawodniczką U23. Dalej mamy Katherine Compton, Maghalie Rochette oraz Annę Kay. Wszystko się może zdarzyć. 

Elita mężczyzn

Prowadzenie 51 punktami przez Toon Aerts’a powinno dawać mu pewien komfort podczas tego wyścigu, ale będący na drugim miejscu Eli Iserbyt na pewno tak łatwo nie odpuści. Za zwycięstwo do zgarnięcia jest 80 punktów, więc czysto teoretycznie tylko DNF Aert’a może pozbawić go wygranej w klasyfikacji generalnej. Na pewno nie bez walki obejdzie się rywalizacja o trzecie miejsce na podium między Michaelem Vanthourenhout’em i Laurensem Sweeck’iem, których dzielą raptem trzy punkty. Tuż za tą dwójką z niewielką punktową stratą mamy Lars’a van der Haar’a oraz Quinten’a Hermans’a. Tyle w generalce, bo trzeba też pamiętać, że komplet punktów czyli 80 z dużym prawdopodobieństwem zabierze do domu Mathieu van der Poel

To będą bardzo ciekawe wyścigi!!!

Wyniki poszczególnych wyścigów, klasyfikacja generalna, wyniki online – wszystko na dedykowanej PŚ CX stronie na uci.org.

Do obejrzenia na redbull.com lub w aplikacji Red Bull TV. Relacja z wyścigu elity kobiet rozpoczyna się o 13:20, a elity mężczyzn o 14:50.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0