Styczniowa pozycja obowiązkowa: Northtec MTB Zimą w Jabłonnie

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Styczniowa pozycja obowiązkowa: Northtec MTB Zimą w Jabłonnie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Cezary Zamana nie zawodzi. Nawet jeśli zima rozczarowuje, to kolarski mistrz Polski staje na wysokości zadania. Jak co roku już w styczniu zaprasza do ścigania na najwyższym poziomie. Inauguracja cyklu Northtec MTB Zimą w Jabłonnie 26 stycznia.

Gołym okiem widać słabnącą z roku na rok zimę. Coraz mniej śniegu i stopniowo rosnące temperatury to najlepszy dowód na łagodniejący charakteru tej pory roku. Na szczęście, zimowe maratony Cezarego Zamany nie tracą nic a nic ze swojego pełnokrwistego charakteru, o czym będzie można przekonać się już w niedzielę 26 stycznia w Jabłonnie. Żadna przeszkoda nie odbierze więc zawodnikom emocji ze ścigania się na ciekawych, urozmaiconych trasach.

W czerpaniu radości z jazdy nie przeszkodzą ani przenikliwe do szpiku kości podmuchy styczniowego wiatru. Peleton popędzi przez chroniące od wiatru lasy, a wnikliwy monitoring trasy przez Cezarego Zamanę i jego team pozwoli na posypanie piaskiem śliskich miejsc lub też usunięcie kop śniegu. „Zdarzały się zimy, gdy odśnieżenie trasy zabierało mi cztery dni. Jestem więc przygotowany na każde wyzwanie” – zapewnia dyrektor sportowy cyklu. „Patrząc na obecny klimat, można powiedzieć, że organizując pierwsze zimowe maratony 13 lat temu, przewidziałem pogodowe zmiany i idące w ślad za tym coraz lepsze warunki do jazdy na rowerze przez cały rok” – dorzuca Cezary Zamana.

Na inaugurację Northtec MTB Zimą Cezary Zamana przygotował trzy dystanse: dziecięce Hobby (7 km), Fit (21 km) oraz ½ Pro (41 km). Kilkuletnie doświadczenie w organizacji zimowych zawodów Cezarego Zamany – pioniera w przeprowadzaniu tego rodzaju maratonów w Polsce – gwarantuje, że każdy przejechany kilometr dostarczy maksymalnych doznań. „Trasa w Jabłonnie to klasyka, która nigdy się nie nudzi. Gwarantuję, że jej profil skutecznie rozrusza mięśnie, nawet te, których nie wykorzystujemy na trenażerze. Nawet przy ujemnej temperaturze będzie można się mocno zgrzać” – obiecuje Cezary Zamana.

Zagrzać się będzie można za to w bazie zawodów, mieszczącej się w Szkole Podstawowej im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie. Na zmęczonych zawodników czekać będą prysznice, ogrzewane szatnie i myjki dla rowerów (przy dodatniej temperaturze powietrza). Na stołówce serwowane będą gęste, buchające ciepłem i bogatym aromatem zupy.

W skład tegorocznego Northtec MTB Zimą wchodzą jeszcze zawody w Mrozach i Karczewie. Każdy, kto ukończy wszystkie trzy odsłony, otrzyma pamiątkowy medal. Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej otrzymają vouchery na zakupy produktów Northtec oraz profesjonalne okulary marki Goggle.

W pakiecie startowym zawodnicy otrzymają próbki chłodząco-rozgrzewającego szwajcarskiego specyfiku Perskindol Active Classic Gel. Swoją nową kolekcję kolarskich strojów zaprezentuje znana polska pracownia KOKOwear. Jest ona także partnerem cyklu, a w pakiecie startowym wszyscy posiadacze pakietu Max na cykl Northtec MTB Zimą znajdą skarpetki jej projektu.

Jak co roku, maraton w Jabłonnie jest także memoriałem Andrzeja Wilczopolskiego. Pamięć tego miłośnika rowerów zostanie uczczona już po raz siódmy.

Zapisy na styczniowy maraton już trwają na stronie zima.zamanagroup.pl. Zapisać się będzie można także w dniu imprezy w biurze zawodów. Dostępny jest również pakiet Max, zapewniający start we wszystkich trzech zimowych maratonach Northtec MTB Zimą w najatrakcyjniejszej cenie.

PROGRAM ZAWODÓW NORTHTEC MTB ZIMĄ – JABŁONNA (CHOTOMÓW) 26 STYCZNIA

Biuro zawodów: Szkoła Podstawowa im. Stefana Krasińskiego (ul. Partyzantów 24).

sobota 25 stycznia
14.00-16.00 – zapisy w biurze zawodów

niedziela 26 stycznia
8.00 – 11.30 zapisy w Biurze Zawodów
11.00 – start dystansu Hobby
11.45 – wejście zawodników w sektory na dystansie ½ Pro i Fit
12.00 – start maratonu, dystanse ½ Pro i Fit
13.30 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
14.00 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.45 – dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0