Jolanda Neff przez trzy miesiące bez treningów

HomeSport

Jolanda Neff przez trzy miesiące bez treningów

Na stronie Trek Factory Racing opublikowane zostały najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Jolandy Neff, która przed świętami Bożego Narodzenia doznała bardzo poważnego wypadku na treningu. Więcej o tym pisałem tu.

Wypadek zdarzył się 22 grudnia i jak się okazuje Jolanda wyszła ze szpitala trzy dni później. Cały czas przebywa w Stanach Zjednoczonych i jest pod troskliwą opieką swojego chłopaka oraz jego rodziców, z którymi dziś świętowała swoje 27 urodziny.

Z perspektywy zawodniczka Treka jeszcze bardziej docenia pomoc medyczną jaką otrzymała oraz niezliczone życzenia powrotu do zdrowia oraz wsparcia, jakie napłynęły do niej z całego świata:

„To kompletnie inny poziom kontuzji, naprawdę miałam dużo szczęścia, że nie skończyło się gorzej.”

Niestety mimo szybkiej interwencji medycznej okazało się, że zatrzymanie krwotoku poprzez blokadę tętnicy zatrzymało krążenie w pękniętej śledzionie, co spowodowała jej obumarcie. Choć śledziona jest odpowiedzialna za poprawne funkcjonowanie układu odpornościowego, to można bez niej żyć.

W związku z zaistniałą sytuacją Jolanda Neff przez najbliższe trzy miesiące musi powstrzymać się od wszelkich aktywności, które mogą podnieść jej ciśnienie krwi. W przeciwnym razie może dojść do rozszczelnienia zablokowanej tętnicy, a w konsekwencji zagrażającego bezpośrednio jej życiu wewnętrznego krwotoku.

Celami sportowymi Jolandy Neff na 2020 były start w przełajowych Mistrzostwach Świata w Szwajcarii na początku lutego oraz w sezonie letnim przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie w Tokio pod koniec lipca. W tej chwili o przełajach może zapomnieć, bo do końca marca ma wstrzymać się od aktywności sportowych.

Po powrocie do Szwajcarii zaplanowanym na przyszły tydzień Jolanda Neff odbędzie konsultację z lekarzem kadry Szwajcarii, Patrikiem Noackiem, z którym zastanowią się nad zaplanowaniem okresu rekonwalescencji.

Krótki komunikat kończy się stwierdzeniem: „The more I rest, the faster I recover” czyli im więcej odpoczywam, tym szybciej się regeneruję.

Tego wszyscy życzymy Jolandzie!

źródło – racing.trekbikes.com

COMMENTS

DISQUS: 0