Udany sezon Bogdana Czarnoty: osiągnąłem zamierzone cele

HomeRelacje

Udany sezon Bogdana Czarnoty: osiągnąłem zamierzone cele

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Bike Atelier Maraton MTB, tytuł Mistrza Polski i kolejne sukcesy podczas wielu tegorocznych zawodów. Dorobek Bogdana Czarnoty z grupy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w roku 2019 budzi uznanie i dobrze rokuje na przyszły sezon.

Czarnota wiosną numerem jeden

W kwietniu ruszył Bike Atelier MTB Maraton. Podczas pierwszego startu w Rybniku 43-letni zawodnik i trener grupy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team okazał się bezkonkurencyjny w swojej kategorii. Świetną formę potwierdził również startując poza granicami Polski, wygrywając na dystansie Ronda Grande włoskie zawody Rocky Mountain Bike Marathon Garda. To część znanego festiwalu rowerowego nad jeziorem Garda, słynącego z trudnych, wymagających dla kolarzy tras. Na starcie pojawiło się wielu dobrych zawodników z Europy, co sprawiło, że był to jeden z ważniejszych zawodów w tym sezonie.

– Podczas całego roku brałem udział w wielu maratonach, jak i wyścigach cross country. Szczególnie zapamiętałem długi weekend majowy, który spędziłem we Włoszech, gdzie odbył się maraton UCI Rocky Mountain Bike Marathon Garda. Tam odniosłem zwycięstwo, co sprawiło mi dużą satysfakcję – opowiada Czarnota, który za cel w roku 2019 obrał sobie również krajowy czempionat w kategorii Masters II.

Mistrzostwo Polski i maratońskie sukcesy

Lipcowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Mrągowie były dla zespołu jednymi z najważniejszych tegorocznych startów. Dla Bogdana Czarnoty okazały się bardzo udane. Drużynowo grupa Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team trenowana przez 43-latka nie miała sobie równych, a indywidualnie Czarnota zdobył złoty medal w kategorii Masters II, wyprzedzając na mecie drugiego zawodnika o ponad dwie minuty.

Po mistrzostwach ruszyła rywalizacja o zwycięstwo w generalnej klasyfikacji Bike Atelier MTB Maraton. Na 12 edycji w sezonie Czarnota aż 7-krotnie stawał na najwyższym stopniu podium i ostatecznie wygrał klasyfikację generalną w swojej kategorii wiekowej.

43-letni zawodnik wystartował także podczas krajowego czempionatu w maratonie MTB we wrześniu w Gdyni, podczas którego ponownie zaliczył świetny występ, pokazując wysoką formę. – Ostatnim celem sezonu były Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, po których do kompletu sukcesów z tego roku dodałem srebrny medal wspomina zawody.

Rok 2019 był niewątpliwie udany dla Bogdana Czarnoty zarówno w roli zawodnika, jak i szkoleniowca. Indywidualne sukcesy przeplatał świetnymi wynikami swoich podopiecznych.

 – Sezon letni był bardzo intensywnym okresem, gdyż założyłem sobie wiele celów, które trzeba było pogodzić i połączyć z wyjazdami drużyny na Puchary Świata. Udało się osiągnąć zamierzone cele. Obecnie jestem w trakcie sezonu jesienno-zimowego, który będzie bazą przygotowawczą na przyszły rok. Patrząc na wyniki całego teamu mogę być bardzo zadowolony po tym sezonie. Każdy zawodnik wywiązał się z założeń jakie ustaliliśmy przed sezonem. Nie ma zawodnika z pierwszego składu który by nie zdobył medalu w Mistrzostwach Polski XCO,  XCE lub CX. Nasza drużyna była bezkonkurencyjna w sztafecie. Zawodnicy walczący  o awans w IO wypełnili swoje zadania. Mogę być tylko zadowolony z poziomu wszystkich moich zawodników – podsumował zawodnik i trener zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0