Aleksandra Podgórska podsumowuje sezon: zebrałam ważne doświadczenie

HomeRelacje

Aleksandra Podgórska podsumowuje sezon: zebrałam ważne doświadczenie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ponad 40 występów w sezonie, tytuł Wicemistrzyni Polski oraz dobre starty na arenie międzynarodowej. Dla Aleksandry Podgórskiej debiutancki sezon w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team był wymagający, ale jednocześnie pozwolił zebrać wiele przydatnych doświadczeń.

Kalendarz startów młodej zawodniczki był bardzo napięty, co sprawiło, że sezon był intensywny od samego początku. – Zależało nam na zbieraniu jak największej ilości punktów UCI, stąd już w lutym miałam na swoim koncie przejechane trzy wyścigi etapowe – dwa w Grecji i jeden na Cyprze – wspomina Podgórska.

W kwietniu wystartowała kolejna edycja Pucharu Polski. Już podczas trzeciego wyścigu w maju w Wałbrzychu zawodniczka zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zajęła wysokie, drugie miejsce. W tym miesiącu ruszył także Puchar Świata UCI. W niemieckim Albstadt – mimo trudnych warunków atmosferycznych – Aleksandra Podgórska zajęła 24. miejsce, z czego była bardzo zadowolona, był to bowiem na tamten moment jej najlepszy start w tej serii w karierze.

O krok od zwycięstwa

Dla całego teamu lipcowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim w Mrągowie były jednymi z najważniejszych zawodów w sezonie. Aleksandra Podgórska jechała na nie z dużymi nadziejami. Wynik końcowy był imponujący – młoda zawodniczka pokazała świetną formę i zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski, plasując się tuż za medalistką olimpijską Mają Włoszczowską.

Opromieniona sukcesem podczas krajowego czempionatu Podgórska pojechała do czeskiego Brna godnie reprezentować Polskę na odbywających się tam Mistrzostwach Europy. Ponownie osiągnęła świetny rezultat – zawody zakończyła na 12. miejscu. 

Życiowy sukces na włoskiej ziemi

To nie był jednak koniec świetnych startów Podgórskiej w sezonie 2019. Na początku sierpnia we włoskim Val di Sole 25-latka uczestniczyła w kolejnej edycji Pucharu Świata UCI i znów zaprezentowała wysoką formę. Polka zakończyła zawody na 15. miejscu w short race, co jest jej najlepszym wynikiem w dotychczasowych występach w Pucharze Świata w tej kategorii. 

– Mimo bardzo napiętego kalendarza startowego zaliczyłam w tym sezonie kilka życiowych wyników w elicie. Tytuł Wicemistrzyni Polski, 12. miejsce na Mistrzostwach Europy oraz 15. miejsce na wyścigu typu short race w Pucharze Świata, to wyniki, z których jestem najbardziej dumna. Oprócz tego regularnie stawałam na podium w wyścigach UCI, co znacząco podniosło moją pozycję w rankingu nie ukrywa utalentowana zawodniczka, dodając przy tym, że jest zadowolona z przebiegu całego sezonu. – Za mną pierwszy rok w barwach drużyny VW Samochody Użytkowe MTB Team. Po roku przerwy znów wróciłam pod skrzydła trenera Bogdana Czarnoty. Naprawdę cieszę się, że przy pomocy trenera udało mi się wrócić do dobrej formypodsumowuje.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0