Wyniki – 26-30 grudnia 2019

Wyniki – 26-30 grudnia 2019

fot. UCI Cyclo Cross

Plan na weekend 47/2018
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent) – Bryksy Cross, Gościęcin
Plan na weekend 4/2018
Kalendarz CycloCross Wielkopolska 2017
Skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym – Dubendorf, Szwajcaria

Między Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem co roku jest niewyobrażalnie naładowany zawodami przełajowymi, a po raz pierwszy w historii – dzięki Red Bull oraz GCN Racing praktycznie wszystkie mogliśmy oglądać na żywo. Puchar Świata w Zolder, dvv verkeringen trofee Azencross, Telenet Superprestige Diegen oraz Ethias Cross Bredene.

Cieniem nad pierwszym z w/w wyścigów kładł się jeszcze poprzedni Puchar Świata, w Namur, gdzie rywalizacja odbywała się na zmienionej trasie i w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Startujący zawodnicy zaliczyli wiele upadków. Toon Aerts “skończył” z pękniętymi trzema żebrami.

Mimo to w Zolder na starcie mogliśmy oglądać pełny skład dotychczasowych wyścigów. Poobijany Toon Aerts odcięty został zaraz po starcie w kraksie i musiał gonić od początku. Praktycznie cały wyścig na solo jedzie Mathieu van der Poel i samotnie dociera na metę. Za nim o miejsca na podium walczyli Belgowie – ostatecznie drugi Laurens Sweeck, trzeci Quinten Hermans.

W rywalizacji kobiet niesamowity twister, a przy okazji małe mistrzostwa Holandii ;) Ostatecznie finisz rozgrywa na swoją korzyść Lucinda Brand – po raz trzeci na podium PŚ w tym sezonie, po raz drugi na najwyższym stopniu podium. Fantastyczna jazda także ze strony Ceylin del Carmen AlvaradoAnnemarie Worst oraz Marianne Vos.

Barbara Borowiecka kończy na miejscu 61.

Re-live Pucharu Świata w Zolder na redbull.com

Pełne wyniki

26 grudnia w Szwajcarii odbywa się także wyścig z kalendarza UCI – Grand Prix Lucerny, w którym Paula Gorycka zajmuje 12. miejsce.

Pełne wyniki

Dzień później, 27 grudnia, rywalizacja przenosi się na Azencross, wyścig zaliczany do serii dvv verzekeringen troffee. Zawodnicy fundują nam niesamowity spektakl, zaciętą rywalizację. Do gry po kontuzji wraca Wout van Aert, który cały czas trzyma się w czołówce i ostatecznie melduje się na piątym miejscu. Wyścig po naprawdę zaciętej rywalizacji wygrywa ponownie Mathieu van der Poel. Drugi jest Eli Iserbyt, a trzeci Corne van Kessel.

W rywalizacji kobiet tym razem górą Ceylin del Carmen Alvarado przed Sanne Cant i Annemarie Worst. Dla Cant to dopiero trzecie podium w tym sezonie.

Barbara Borowiecka melduje się na 31. miejscu.

Pełne wyniki

Niedziela to wieczorny wyścig Telenet Superprestige w Diegem, rozgrywany przy sztucznym oświetleniu.

W elicie kobiet fantastyczna, zacięta rywalizacja między kilkoma zawodniczkami. Tasowanie się, defekty, ostatecznie najszybsza tego wieczora jest Annemarie Worst, przed Ceylin del Carmen Alvarado oraz Yarą Kastelijn.

Nie mniej działo się w wyścigu elity mężczyzn, gdzie stawką dla Mathieu van der Poel‘a był dziesiąta wygrana z rzędu w tym wyścigu – wygrał to po raz pierwszy w kategorii U17, a potem co roku meldował się na pierwszym miejscu. Nie inaczej było także w tym roku. Holender nie krył radości na mecie. Kilka sekund za nim na metę dociera Eli Iserbyt. Trzeci Michale Vanthourenhout.

Pełne wyniki

Nie ma wytchnienia, poniedziałek 30 grudnia to Ethias Cross w Bradene. Wyścig “tylko” kategorii UCI C2, więc listy startowe nie są aż tak mocno obsadzone. Korzysta na tym Sanne Cant, która pewnie wygrywa w dużo słabszej stawce. Prawie minutę później metę przekracza Anna Kay, trzecia jest Amerykanka Rebecca Fahringer.

W elicie mężczyzn ponownie na solo jedzie Mathieu van der Poel. Podium uzupełniają Tim Merlier oraz Gianni Vermeersch.

Pełne wyniki

W Polsce nie było ścigania w świąteczne dni. W sobotę odbył się wyścig przełajowy w Lesznie, a dzień później Super Puchar Polski we Włoszakowicach, który też był ostatnim wyścigiem przełajowym przed MP, ostatnim zaliczanym do Pucharu Polski.

Tym samym w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski wygrali

Super Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Włoszakowice

Elita M

  1. Marek Konwa – UKS Krupiński Suszec / Trek Bielsko
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin / Accent
  3. Patryk Stosz – CCC Development Team

Elita K

  1. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team 
  2. Małgorzata Mazurek – Grupa Kolarska Victoria Rybnik
  3. Kinga Kalembkiewicz – KLKS “Azalia” Brzóza Królewska

U23 M

  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Stanisław Nowak –  Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Patryk Janiszewski – AMG Cybinka Team

U23 K

  1. Kinga Kalembkiewicz – KLKS “Azalia” Brzóza Królewska
  2. Patrycja Zawierta – WKK WIeruszów / WKK PFLEIDERER 
  3. Brygida Piersiak –  KLKS “Azalia” Brzóza Królewska

Junior

  1. Patryk Janiszewski – AMG Cybinka Team
  2. Szymon Pomian – UKS “Wygoda” Białystok
  3. Jakub Musialik – Miejsko Gminy LKS Błękitni Mexller

Juniorka

  1. Patrycja Zawierta – WKK WIeruszów / WKK PFLEIDERER  
  2. Julia Zięba – LKK LUKS Sławno/Hurom Sławno
  3. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów / WKK PFLEIDERER 

Masters I

  1. Rafał Chmiel – Niezrzeszony 
  2. Mirosław Bieniasz – KCP ELZAT Bieniasz Bike Team Tarnów
  3. Maksymilian Bieniasz – KCP ELZAT Bieniasz Bike Team Tarnów

Masters II

  1. Andrzej Kaiser – Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Marcin Michalczewski – Legion-Serwis

Masters III

  1. Krzysztof Wierczak – Niezrzeszony
  2. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  3. Wojciech Bartolewski – Ecocolor

Masters K

  1. Monika Wrona – Niezrzeszona
  2. Karolina Kruszyńska – KCP  ELZAT Bieniasz Bike Team Tarnów
  3. Dorota Warczyk – LKK “Start” Tomaszów Mazowiecki

Amator M

  1. Kacper Szczepaniak – Szczepan Bike Giant Gorzów
  2. Marcin Kawalec – Inpeak Team
  3. Paweł Znamirowski – LKS Trasa Zelona Góra

Amator K

  1. Marysia Kreft – MLKS Baszta Bytów
  2. Magdalena Kruk – Strefasport.pl MW Invest
  3. Sylwia Tumiłowicz DGR Racing Team

Pełne wyniki

Wyścig przełajowy Bike Race – Leszno

Elita M

  1. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin/Accent
  2. Patryk Kostecki – Domin Sport
  3. Patryk Stosz – CCC Development Team

Elita K

  1. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Małgorzata Mazurek – Grupa Kolarska Victoria Rybnik
  3. Kinga Kalembkiewicz – KLKS “Azalia” Brzóza Królewska

U23 M

  1. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Piotr Kryński –  Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Szymon Pomian – UKS “Wygoda” Białystok 

U23 K

  1. Kinga Kalembkiewicz – KLKS “Azalia” Brzóza Królewska
  2. Brygida Piersiak –  KLKS “Azalia” Brzóza Królewska
  3. Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski

Junior

  1. Szymon Pomian – UKS “Wygoda” Białystok 
  2. Patryk Janiszewski – AMG Cybinka Team
  3. Kacper Chojnacki – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny

Juniorka

  1. Weronika Tabała – UKS Sportowiec Piła

Masters I

  1. Paweł Wiendlocha – MLUKS Victoria Jarocin Accent
  2. Bartosz Hazarski – KS Deichmann Abus MAT Sobótka
  3. Marcin Szewczyk – Ośka Warszawa 

Masters II

  1. Andrzej Kasier – Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe 
  3. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny 

Masters III

  1. Krzysztof Gierczak – NIezrzeszony 
  2. Wojciech Bartolewski – Ecocolor
  3. Grzegorz Repiński – Niezrzeszony

Amator M

  1. Tomasz Pietrzycki – Dabarti/Pie3cki Team
  2. Jakub Chojnacki – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  3. Kacper Jabłoński – Strefasportu.pl MW Invest

Amator K

  1. Sylwia Tumiłowicz DGR Racing Team
  2. Magdalena Kruk – Strefasportu.pl MW INvest
  3. Anna Lipowa – Werner Kenkel Sport Team

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0