Oliwier Machura nowym zawodnikiem CST 7R MTB Team

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Oliwier Machura nowym zawodnikiem CST 7R MTB Team

Pierwszym wzmocnieniem teamu CST 7R przed sezonem 2020 jest Oliwier Machura.

Oliwier ma już na koncie wiele sukcesów w swojej kategorii wiekowej, a trzeba dodać, że w nadchodzącym roku będzie dopiero pierwszorocznym juniorem. W tym chłopaku zdecydowanie jest to coś, co pozwala mieć nadzieję, że razem z nami zrobi kolejny krok do przodu.

Poznajcie Oliwiera nieco bliżej. Zapraszamy na krótką rozmowę z nowym zawodnikiem CST 7R MTB Team.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z kolarstwem?

– Zawsze wolałem spędzać czas aktywnie, siedzenie przed monitorem nigdy do mnie nie pasowało. Chęć spróbowania czegoś nowego doprowadziła mnie do roweru. Od razu mi się spodobało i z biegiem czasu zacząłem zgłębiać wszelkie tematy związane z kolarstwem. Rodzina zauważyła moje zainteresowania i razem pojechaliśmy na pierwsze zawody, gdzie startowałem jeszcze w kategorii dziecięcej. Ku zdziwieniu wszystkich, a najbardziej mojemu, udało mi się wygrać ze wszystkimi przeciwnikami. Był to Bike Atelier Road w Psarach w czerwcu 2016 roku – od tego wszystko się zaczęło. Potem poznałem Adama Jagłę, byłego reprezentanta Polski, uczestnika Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne, który zgodził się mnie trenować i któremu wiele zawdzięczam.

Jesteś najmłodszy w grupie i będziesz miał okazję do współpracy z doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami na czele z Darkiem Batkiem. Jakie są Twoje oczekiwania wobec nowej drużyny?

– Fakt przystąpienia do drużyny CST 7R MTB Team jest dla mnie niesamowity. Należą do niej zawodnicy z czołówki polskiego kolarstwa górskiego na czele z Dariuszem Batkiem. To, że dano mi pracować z takimi kolarzami jest dla mnie bardzo budujące i inspirujące. Chciałbym w tej drużynie zdobyć kolejne cenne doświadczenia od starszych kolegów i podnieść swój poziom sportowy. To będzie mój pierwszy sezon w nowej kategorii wiekowej i jestem świadom jeszcze większej konkurencji, ale bardzo bym chciał godnie reprezentować nowe barwy oraz przyczynić się również do sukcesu innych zawodników z teamu. Liczę na dobre rezultaty w imprezach rangi mistrzostw Polski oraz starty za granicą, które pozwolą mi zyskać nowe doświadczenia.

Mówisz o tym wszystkim z wielkim zaangażowaniem. Masz jakieś zainteresowania poza kolarstwem?

– Sportowymi pasjami poza rowerem są również ćwiczenia na siłowni czy pływanie, co sprawia mi dużo frajdy, jak i przy okazji przyczynia się do lepszego przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Poznałeś już nową ekipę. Co możesz powiedzieć o atmosferze panującej w CST 7R?

– Mam bardzo pozytywne odczucia, drużyna jest pełna doświadczonych kolarzy, którzy kochają ten sport tak jak ja, są pozytywnie nastawieni i otwarci na nowe osoby oraz są nastawieni na sukces. Tworzą jedną rodzinę pełną pozytywnej energii. Jestem przekonany, że znalazłem się w dobrym miejscu.

COMMENTS

DISQUS: 0