Oliwier Machura nowym zawodnikiem CST 7R MTB Team

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Oliwier Machura nowym zawodnikiem CST 7R MTB Team

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Pierwszym wzmocnieniem teamu CST 7R przed sezonem 2020 jest Oliwier Machura.

Oliwier ma już na koncie wiele sukcesów w swojej kategorii wiekowej, a trzeba dodać, że w nadchodzącym roku będzie dopiero pierwszorocznym juniorem. W tym chłopaku zdecydowanie jest to coś, co pozwala mieć nadzieję, że razem z nami zrobi kolejny krok do przodu.

Poznajcie Oliwiera nieco bliżej. Zapraszamy na krótką rozmowę z nowym zawodnikiem CST 7R MTB Team.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z kolarstwem?

– Zawsze wolałem spędzać czas aktywnie, siedzenie przed monitorem nigdy do mnie nie pasowało. Chęć spróbowania czegoś nowego doprowadziła mnie do roweru. Od razu mi się spodobało i z biegiem czasu zacząłem zgłębiać wszelkie tematy związane z kolarstwem. Rodzina zauważyła moje zainteresowania i razem pojechaliśmy na pierwsze zawody, gdzie startowałem jeszcze w kategorii dziecięcej. Ku zdziwieniu wszystkich, a najbardziej mojemu, udało mi się wygrać ze wszystkimi przeciwnikami. Był to Bike Atelier Road w Psarach w czerwcu 2016 roku – od tego wszystko się zaczęło. Potem poznałem Adama Jagłę, byłego reprezentanta Polski, uczestnika Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne, który zgodził się mnie trenować i któremu wiele zawdzięczam.

Jesteś najmłodszy w grupie i będziesz miał okazję do współpracy z doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami na czele z Darkiem Batkiem. Jakie są Twoje oczekiwania wobec nowej drużyny?

– Fakt przystąpienia do drużyny CST 7R MTB Team jest dla mnie niesamowity. Należą do niej zawodnicy z czołówki polskiego kolarstwa górskiego na czele z Dariuszem Batkiem. To, że dano mi pracować z takimi kolarzami jest dla mnie bardzo budujące i inspirujące. Chciałbym w tej drużynie zdobyć kolejne cenne doświadczenia od starszych kolegów i podnieść swój poziom sportowy. To będzie mój pierwszy sezon w nowej kategorii wiekowej i jestem świadom jeszcze większej konkurencji, ale bardzo bym chciał godnie reprezentować nowe barwy oraz przyczynić się również do sukcesu innych zawodników z teamu. Liczę na dobre rezultaty w imprezach rangi mistrzostw Polski oraz starty za granicą, które pozwolą mi zyskać nowe doświadczenia.

Mówisz o tym wszystkim z wielkim zaangażowaniem. Masz jakieś zainteresowania poza kolarstwem?

– Sportowymi pasjami poza rowerem są również ćwiczenia na siłowni czy pływanie, co sprawia mi dużo frajdy, jak i przy okazji przyczynia się do lepszego przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Poznałeś już nową ekipę. Co możesz powiedzieć o atmosferze panującej w CST 7R?

– Mam bardzo pozytywne odczucia, drużyna jest pełna doświadczonych kolarzy, którzy kochają ten sport tak jak ja, są pozytywnie nastawieni i otwarci na nowe osoby oraz są nastawieni na sukces. Tworzą jedną rodzinę pełną pozytywnej energii. Jestem przekonany, że znalazłem się w dobrym miejscu.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0