Stanisław Nowak podsumowuje sezon: mam wiele doświadczeń i spostrzeżeń

HomeRelacje

Stanisław Nowak podsumowuje sezon: mam wiele doświadczeń i spostrzeżeń

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Mocne przygotowania, a później miejsca na podium w kolejnych zawodach Pucharu Polski, lokaty w czołówce lipcowych Mistrzostw Polski, zwycięstwa w kilku innych zawodach – sezon 2019 dla Stanisława Nowaka z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team był na tyle udany, że zawodnik może z optymizmem czekać na nowe wyzwania w 2020 r.

Aby odpowiednio przygotować się do startów, Stanisław Nowak treningi wznowił już pod koniec stycznia. Potem przyszedł czas na wyjazd do Hiszpanii, w której przez miesiąc utalentowany 20-latek szlifował swoją formę.

Pierwsze sukcesy w sezonie

Pierwsza część sezonu to m.in. początek cyklu Pucharu Polski, którego pierwsze edycje przypadły na kwiecień i maj. To były bardzo dobre miesiące w wykonaniu kolarza grupy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Najpierw 7 kwietnia podczas pierwszej z siedmiu wyścigów Pucharu Polski w Białymstoku zajął znakomite drugie miejsce, podobnie dla niego zakończył się miesiąc później drugi wyścig w Żukowie. W klasyfikacji generalnej po dwóch edycjach Nowaka wyprzedzał tylko Michał Topór.

W kwietniu miały miejsce również Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, z których 20-latek wrócił ze złotem, potwierdzając swoją wysoką formę. Zdobycie tytułu akademickiego mistrza dało mi motywacyjnego kopa do trenowania – podsumowuje Nowak.

Maj i czerwiec to kolejne wyścigi Pucharu Polski – w Wałbrzychu oraz Jeleniej Górze Stanisław Nowak uplasował się odpowiednio na solidnym siódmym i jedenastym miejscu w elicie.

Mistrzostwa Polski – walka w czołówce

Po zaciętych bojach w Pucharze, w lipcu w Mrągowie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. W sztafecie grupa Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team nie miała sobie równych. Indywidualnie Stanisław Nowak zajął ósme miejsce w elicie oraz wysokie czwarte wśród młodzieżowców.

– Przed Mistrzostwami Polski w Mrągowie jeździło mi się dobrze i optymistycznie podszedłem do całej imprezy. Na początek VW SU MTB zdominował sztafetę. Natomiast moje czwarte miejsce wśród młodzieżowców w wyścigu indywidualnym nie satysfakcjonowało mnie, liczyłem na srebro, brąz. Muszę powiedzieć, że prezentowałem dobrą formę, a moi rywale byli bardzo silni – opowiada młody zawodnik.

Po mistrzostwach ruszyła na dobre walka o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. W ostatnim w sezonie wyścigu Pucharu Polski MTB w Boguszowie-Gorcach Nowak – po przygodach na trasie – zakończył zmagania na piątym miejscu wśród zawodników elity, zaś wśród młodzieżowców był trzeci. Ostatecznie zajął drugą lokatę zarówno wśród seniorów, jak i w kategorii U23.

Wyniki te napawają dużym optymizmem przed startami w 2020 r, a doświadczenie wyciągnięte z zakończonego sezonu zaprocentuje w przyszłości. – Sezon minął szybko i na pewno nie był nudny. Mimo że to już dziesiąty rok od kiedy startuję w zawodach, to znów wynoszę wiele nowych spostrzeżeń i doświadczeń z samej jazdy, cyklów treningowych, ich rezultatów, przedstartowych rytuałów… Dlatego też cieszę się że współpracuję z trenerem Bogdanem Czarnotą i mogę czerpać z jego ogromnego doświadczenia. Cały team, począwszy od osób zajmujących się logistyką, po samych zawodników to grono super osób, z którymi łączy mnie nie tylko pasja, ale również relacja koleżeńskapodsumowuje zawodnik zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0