Bartłomiej Wawak wraca do Kross Racing Team

HomeSportZapowiedzi

Bartłomiej Wawak wraca do Kross Racing Team

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Kross Racing Team właśnie ogłosił, że Mistrz Polski XCO zasili skład ekipy w nadchodzącym sezonie.

Kontrakt zawodnika ma obowiązywać do 2022 roku. Transfer ten jest na pewno istotny z punktu widzenia przygotowań olimpijskich. Rok temu KRT reprezentowali: Maja Włoszczowska, Ariane Luethi, Sergio Mantecon i Ondrej Cink, póki co nie mamy wiadomości o dalszych roszadach w składzie ekipy.

Bartłomiej Wawak reprezentował barwy ekipy prowadzonej przez Kornela Osickiego w latach 2015-2018. Ubiegły sezon spędził w Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, między innymi po raz ósmy w karierze triumfując w mistrzostwach Polski w cross-country.

Kross Racing Team jest jedną z czołowych ekip na świecie, dlatego dołączenie do grona najlepszych kolarzy górskich daje mi prawdziwą motywację do jeszcze lepszych występów szczególnie z perspektywy sezonu olimpijskiego. Moim celem jest uzyskanie kwalifikacji na igrzyska w Tokio i temu podporządkowuję swoje przygotowania. Po roku przerwy, wracam do miejsca, które gwarantuje mi najwyższy poziom zaawansowania technologicznego rowerów, a także niezbędne wsparcie w każdym obszarze, którego może oczekiwać profesjonalny sportowiecpowiedział Bartłomiej Wawak.

Bartek jest bez wątpienia najlepszym kolarzem górskim w Polsce, ale jego i moje aspiracje sięgają o wiele wyżej. W naszym zespole będzie mieć okazję zrobić kolejny krok naprzód w swojej sportowej karierze, korzystać z profesjonalnego zaplecza technicznego oraz wykwalifikowanej kadry szkoleniowej. Przyszły sezon będzie dla nas wyjątkowy przede wszystkim ze względu na igrzyska w Tokio, a inwestycja w takich zawodników jak Bartek jedynie podkreśla, że nasz team docenia sukcesy na arenie krajowej i dba o rozwój kolarzy, którzy mają szansę reprezentować Polskę podczas imprezy czteroleciadodał Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

Bartłomiej Wawak urodził w 25 sierpnia 1993 r. w Bielsku-Białej i jest wychowankiem ULKS Victoria Kozy. Na swoim koncie ma między innymi osiem złotych medali mistrzostw Polski elity oraz mistrzostwo Europy w maratonie w Singen w kategorii U23. Ponadto, uczestniczył w I Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Singapurze. W przeszłości reprezentował również barwy JBG2 Professional MTB Team. Zawodnik związał się z Kross Racing Team trzyletnim kontraktem.

http://www.krossracingteam.pl/pl

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0