Wyniki 7-8 grudnia 2019

HomeWyniki

Wyniki 7-8 grudnia 2019

Bartosz Mikler (Victoria Jarocin) – Vrbno / Toi Toi Cup Slany (C1) – Czechy
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2016 – wyniki #2
Marta Turoboś przełajową Mistrzynią Polski
Relacja na żywo: Telenet UCI Cyclo-cross World Cup – Fiuggi (ITA)
Arkadiusz Jusiński (Renault Team) – Podsumowanie sezonu MTB

Jeśli nie ma Pucharu Świata, to z reguły w Europie najważniejsze wyścigi przełajowe odbywają się w Belgii albo Holandii. Tym razem oba wyścigi UCI C1 były w kraju frytek i piwa ;) W sobotę zawodnicy rywalizowali w Essen w ramach IKO cross, a niedzielne ściganie w Zonhoven to Telenet Superprestige.

Szczególny był to weekend, bo Mathieu van der Poel przerwał starty, żeby przygotować się do drugiej części sezonu. Nie da się ukryć, że taki obrót sprawy dodał trochę więcej emocji w męskiej rywalizacji, kiedy nie takim oczywistym było to, kto weźmie najwyższy stopień podium.

Superpestige jest jedną z najważniejszych serii przełajowych, dlatego też obsada sobotnich wyścigów nie była jakaś szczególnie mocna, ale oczywiście nie była też słaba. W elicie mężczyzn wygrał Quinten Hermans przed Laurensem Sweeckiem i Thomasem Pidckockiem. Wśród kobiet najszybsza tego dnia była Marianne Vos, po raz pierwszy na podium stanęła Węgierka Kata Blanka Vas, na trzeci miejscu mieślimy Annę Kay.

Na 28 miejscu zameldowała się Barbara Borowiecka.

Pełne wyniki.

Niedzielny Telenet Superprestige to niesamowity dreszczowiec, zarówno w wykonaniu kobiet, jak i mężczyzn. Najpierw fantastyczny pojedynek między kobietami i bezlitosna, piaszczysta trasa w Zonhoven – chwila nieuwagi i leżysz, o czym przekonało się tego dnia wielu zawodników i zawodniczek. Ostatecznie pod koniec wyścigu w walce o zwycięstwo zostały Annemarie Worst i Ceylin del Carmen Alvarado. Na finiszu Alvarado nie ma już siły walczyć, puszcza korby, wjeżdża sekundę za rodaczką. Trzeci na mecie, także Holenderka, Yara Kastelijn. Barbara Borowiecka na 33. miejscu.

W rywalizacji mężczyzn fantastyczny pojedynek, gdzie na końcu zostaje dwóch – Laurens Sweeck i Toon Aerts. Na ostatnie okrążenie wjeżdżają razem, wydaje się, że walka będzie szła do końca. Znowu bezlitosny piach, Sweeck się przewraca, Aerts odjeżdża i na metę wjeżdża z prawie 30 sekundami przewagi. Przez poprzednie okrążenie idą we dwóch tak mocno, że trzeci na mecie Eli Iserbyt traci równo 45 sekund, a jeszcze w połowie wyścig jechał równo z tym, który wygrał.

Pełne wyniki.

Zanim przeniesiemy się na dobre do kraju na specjalne wyróżnienie zasługuje determinacja Marka Konwy do startów zagranicznych i co ważniejsze, bardzo dobre rezultaty tam osiągane. W sobotę w Toi Toi Cup (UCI C2) w Czechach zajął czwarte miejsce. Do podium zabrakło jedynie siedem sekund i niespełna pół minuty do Michaela Borosa, który tego dnia był najszybszy.

Pełne wyniki.

Z soboty na niedzielę Marek Konwa teleportował się do Austrii gdzie wziął udział w kolejnym wyścigu przełajowym kategorii UCI C2. Nie znam szczegółów, ale wydaje się że stawka była po prostu mocniejsza. Piąte miejsce, minuta i szesnaście sekund straty do najszybszego tego dnia Belga Braama Merliera oraz prawie minuta do samego podium.

Pełne wyniki.

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Nowa Sarzyna

Elita:

  1. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin Accent
  2. Patryk Stosz – CCC Development Team
  3. Patryk Kostecki – Domin Sport
  1. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Małgorzata Mazurek – GK Viktoria Rybnik
  3. Gabriela Wojtyła – Superior Zator

U23:

  1. Dawid Jona – GK Gliwice
  2. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Szymon Pomian – UKS Wygoda Białystok (junior)
  1. Brygida Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  2. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  3. Agnieszka Szpocińska – LSKK Bełchatów Lityński

Junior:

  1. Szymon Pomian – UKS Wygoda Białystok
  2. Jakub Musialik – MG LKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  3. Kacper Maciejuk – KS Pogoń Puławy

Juniorka:

  1. Oliwia Armatys – MTB Racing Team Tarnów
  2. Wiktoria Gładosz – LKS Trasa Zielona Góra
  3. Emilia Ryszka – GK Gliwice

Masters I:

  1. Marcin Mróz – UKS Prostki
  2. Paweł Lempart – Team Sport
  3. Tomasz Niedźwiecki – Niezrzeszony

Masters II:

  1. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Wojciech Andryszczak – Niezrzeszony
  3. Tomasz Kubala – Pressing Team Bike System

Masters III:

  1. Krzysztof Gierczak – Niezrzeszony
  2. Tadeusz Kozak – Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarskie

Amamtor:

  1. Grzegorz Mazur – MetroBikes.pl
  2. Artur kozak – Kozaki
  3. Marcin Zimnoch – Białystok

Pełne wyniki – link

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Kurów

Elita M

  1. Bartosz Mikler – Mluks Victoria Jarocin Accen
  2. Patryk Stosz – CCC Dewelopment Team
  3. Patryk Kostecki – Domin Sport

Elita K

  1. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Sam. Użytkowe MTB Team
  2. Gabriela Wojtyła – UKS Sokół – Superior Zator
  3. Małgorzata Mazurek – Grupa Kolarska Ciktoria Rybn

U23M

  1. Stanisław Nowak – Volkswagen Sam. Użytkowe MTB Team
  2. Dawid Jona  – Grupa Kolarska Gliwice
  3. Krzysztof Domin – Sangemini-Trevigiant-MG.K. V

U23K

  1. Brygida Piersiak – KLKS Brzóza Królewska
  2. Kinga Kalembkiewicz –  KLKS Brzóza Królewska
  3. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski

Junior

  1. Jakub Musialik – MG LKS Błękitni Mexller W Ko
  2. MIłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski
  3. Karol Dziambor – Teobike Racing Team Evanlite

Juniorka

  1. Wiktoria Gładosz – LKS Trasa Zileona Góra
  2. Emilia Ryszka – Grupa kolarska Gliwice
  3. Weronika Tabała – UKS Sportowiec Piła

Masters I

  1. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  2. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles
  3. Marcin Mróz – UKS Prostki

Masters II

  1. Bogdan Czarnota – Volkswagen sam.Użytkowe MTB
  2. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  3. Marcin Michaleczewski – Legion-Serwis

Amator

  1. Kuba Perzyna – Niezrzeszony
  2. Grzegorz Mazur – MetroBikes.pl
  3. Marek Kulik – Puławy

Pełne wyniki – link

Mikołajkowa Ustawka Syrenka CX – Warszawa (Fort Augustówka)

  1. Kuba Perzyna – skleprowerowy.pl
  2. Stanisław Pyrka – Pyrkiewicz
  3. Mateusz Wyszyński – Na Osi Mybike.pl

Mikołajkowe XC – Sanok

Kobiety:

  1. Dominika Żurek – KK Jeżowe MTB
  2. Janina Nawój – Roweromania
  3. Justyna Juszczyńska – Bida Przemyśl

M1:

  1. Maciej Dąbrowski – Superior Zator
  2. Jan Miłek – SST Lubcza

Piotr Marzuchowski – Roweromania Sanok

M2:

  1. Jakub Ulman
  2. Piciulinka Gruzło – Team U Żaby
  3. Fabian Prochownik

M3:

  1. Krystian Nawój – Roweromania Sanok
  2. Tomasz Leśniak – JSC
  3. Jakub Gryzło – Team U Żaby

M4:

  1. Maciej Uruski – Roweromania Sanok
  2. Andrzej Miłek – SST Lubcza
  3. Wojciech Herman

M5:

  1. Robert Lorens – WS Tech MTB
  2. Zbigniew Adam – Vivaldi Racing Team
  3. Sławomir Herc – Roztocze Cycling Team

Pełne wyniki – link

“Kto złapie Rudolfa?” CX – Gdańsk

  1. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  2. Robert Banach – Apteka Gemini
  3. Artur Sowiński

COMMENTS

DISQUS: 0