Plan na weekend 49/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 49/2019

Początek grudnia to moment, kiedy coraz więcej organizatorów odsłania swoje karty odnośnie kolejnego sezonu. Możecie sobie dodać do ulubionych zakładek ten link – klikając w niego wyświetlą Wam się wszystkie informacje o zawodach w kolarstwie górskim, które zostały potwierdzone na 2020.

W niedzielę wspólnie karty odkryją organizatorzy cykli Bike Cross Maraton, Kaczmarek Electric MTB oraz Solid MTB:

Trzymając się wątku kolarstwa górskiego, w niedzielę w Sanoku trzecia odsłona Mikołajkowego XC. Szczegóły w linku.

Zanim jednak przyszłoroczna rywalizacja, to zbliżamy się do szczytu sezonu przełajowego, którego punktem kulminacyjnym będą styczniowe Mistrzostwa Polski oraz rozgrywane w pierwszy weekend lutego Mistrzostwa Świata.

W kalendarzu PZKol w sobotę wyścig przełajowy na Podkarpaciu, w Nowej Sarzynie. Za to w niedzielę Puchar Polski na lubelszczyznie, w Kurowie. W niedzielę także Scott Cyclocross Challenge w Nowogardzie.

Na arenie międzynarodowej w sobotę IKO cyclocross w Essen, a w niedzielę Telenet Superprestige w Zonhoven. Na starcie zapewne zobaczymy białą koszulkę Mistrzyni Polski, Barbary Borowieckiej. Oba wyścigi będą do obejrzenia na żywo na kanale GCN Racing – zarówno na YT, jak i na fanpage FB.
Jeszcze więcej polskich nazwisk powinno się pojawić na starcie Toi Toi Cup w czeskich Jabkenicach.

Za oceanem, w Stanach Zjednoczonych ostatnie szlify formy przed zaplanowanymi tydzień później mistrzostwami kraju. Jeszcze za jednym oceanem, w Japonii, w ten weekend mistrzostwa kraju. Ciekawe jaka będzie frekwencja, bo przyzwyczaiłem się, że w krajach, gdzie nie ma tradycji przełajowych czasem brakuje nawet zawodników, żeby wypełnić podium…


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0