Podsumowanie Scott Cyclocross Challenge w Policach

HomeRelacje

Podsumowanie Scott Cyclocross Challenge w Policach

fot. Jarek Dulny

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Inaczej być nie mogło – Police to lekko zapomniana miejscówka w Polsce, lecz nie gorsza od innych. Police tradycją kolarską stoją, bo niegdyś z Chemika Police wywodzili się znakomici kolarze przełajowi: Andrzej Mąkowski, Wojciech Kadrzyński, bracia Sylwester i Arkadiusz  Ceniuch oraz Dariusz Hlek (aktualny Mistrz Polski w Mastersach). Na ich właśnie terenach odbył się czwarty odcinek serialu Scott Cyclocross Challenge. 

fot. Jarek Dulny

Głównymi aktorami byli oczywiście miłośnicy CX i MTB, a gwiazdami były aż trzy Koszulki MP z tą najważniejszą biało-czerwoną w Elicie. W roli VIP z mastersami pościgała się nie kto inny, jak Barbara Borowiecka (Cannibal Team/Szczepan Bike). Dalej to Marta Balczerzak (JF Duet Goleniów Spectrum Bike) oraz Policzanin Dariusz Hlek (Baltic Home Świnoujście).

I tak oto 24.11 w Policach w szranki stanęło 140 kolarzy. Konkurowali w kategoriach od Żak do M – 4 na trasie wymyślonej przez Przemysława Burzycha (Burza na Rowerze). Przemek wie, jak utrudnić życie Kolarzom. Były schody, single, szutry oraz kilka wymagających, a na dodatek krótkich, acz sztywnych podjazdów. 

Pogoda piękna, atmosfera belgijska (rodzinna i przyjemna). Organizatorzy zadbali o ładną pogodę, muzyczkę i jedzonko. Będąc w samym centrum wydarzenia z mikrofonem w rękach, na każdym wyścigu staram się zauważać różne zjawiska. W Policach szczególnie przyglądałem się ściganiu Żaków. „Mali ludzie na wielkich rowerach” – tak ich roboczo nazywam. Jak oni zaciekle walczą, jak im jest wielokrotnie ciężej. Rower stosunkowo ciężki, w piachu brną nogami, stopami (ledwo ich zza siodła i kół było widać). Pod górę przełożenia brakuje i trzeba podbiegać (nie ma lekko!) z rowerem cięższym od siebie. Podziwiam i trzymam kciuki za każdą Żakinię i każdego Żaka w Polsce i na świecie. Ależ sobie ciężki los wybrali, a mogli siedzieć wpatrzeni w ekran komputera…

W Policach zwyciężyli w Żakach Nikola Ledzion i Wojciech Cierpicki. https://www.protiming24.pl/images/wyniki/2019/SCC4_Z.pdf

W pozostałych kategoriach zwyciężyli:

  • Młodzik:  Nina Wasij (LKS Pom Strzelce Krajeńskie) i Jakub Majchrowski; 
  • Junior młodszy: Oliwia Opiela( LKS Pom Strzelce Krajeńskie) i Tadeusz Praxmajer (Grupa Kolarska Piast Szczecin);
  • Juniorzy: Weronika Paziewicz (LKS Pom Strzelce Krajeńskie) i Jakub Ledzianowski (LKS Pom Strzelce Krajeńskie);
  • Kobiety CX Senior: Marta Balczerzak (JF Duet Spectrum Bike);
  • Cyklosport: Michał Konradowski 2×3 Racing Team
  • M 1: Kacper Szczepaniak (Szczepan Bike),
  • M 2: Mateusz Łangowski,
  • M 3: Dariusz Hlek (Balitc Home Świnoujście),
  • MTB-CX:  Bartosz Gryka.

Linki do pozostałych wyników:

1 grudnia jedziemy do Rewala na V edycję Scott Cyclocross Challenge. Organizatorzy  obiecują POGO nad Bałtykiem (trasa leży na pograniczu Rewala i POGOrzelicy). Tam też będzie przełajowo. 

Mam nadzieję, że się tam spotkamy i potańcujemy.

Przemek Chabas Chabasiński, pozdrawiam!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0