Wyrównana stawka i mocne ściganie w Gościęcinie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Wyrównana stawka i mocne ściganie w Gościęcinie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wyścig w Gościęcinie to jedyne w kraju przełajowe zawody rangi UCI (C2). Nic więc dziwnego zobaczyliśmy całą krajową czołówkę, a wokół trasy zgromadziło się sporo kibiców.

Pasjonująca była walka o zwycięstwo w kategorii masters II. Bogdan Czarnota, który dzień wcześniej ograł Andrzeja Kaisera, tym razem musiał uznać jego wyższość.

– Ten wyścig z Andrzejem Kaiserem zapamiętam na długo. Przez cały wyścig zmienialiśmy się na prowadzeniu, a na ostatniej rundzie zaatakowałem. Odskoczyłem na kilka sekund i już myślałem, że się udało zapewnić zwycięstwo. Tymczasem rywal skontrował i to skutecznie. Przegrywam na ostatnich metrach po bardzo zaciętym pojedynku. Na Andrzeja zawsze można liczyć – stwierdził z uśmiechem na twarzy drugi na mecie Bogdan Czarnota.

Z kolei w elicie pań znów najlepsza okazała się Katerina Mudrikova. Tuż za podium tym razem znalazła się Zuzanna Krzystała z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

– Świetna trasa, mocna obstawa i dobre ściganie! Po pierwszej rundzie wypracowałam 4. pozycję, starałam się jechać swoim mocnym tempem, rozłożyć siły na cały wyścig i gonić przeciwniczki. Dzisiaj zgodnie z moim numerem startowym kończę wyścig na 4 miejscu, tuż za trójką czeskich zawodniczek. Od podium dzieliło mnie sześć sekund – to znaczy, aż sześć sekund. Myślę, że pomimo braku błota było czuć prawdziwie przełajowy klimat – dodała Zuzanna Krzystała.

Superpuchar Polski w kolarstwie przełajowym (Gościęcin, UCI C2)

Elita kobiet:
1. Katerina Mudrikova (ACK Stara Ves) 0:45:39
2. Kristyna Zemanova (Invarcs Autohor Team) 0:46:23
3. Nikola Bajgerova (Team Dukla Praga) 0:46:54

4. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:47:00

Masters II:
1. Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric) 0:35:11
2. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:35:15
3. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) 0:35:20


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0