Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles BKK) – Bryksy Cross, Gościęcin

Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles BKK) – Bryksy Cross, Gościęcin

fot. Tomek Ferenc

REKLAMA
Jarosław Wolcendorf: “Co miało zostać wypracowane, jest już w nogach.”
Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles.com) – Mistrzostwa Świata CX, Mol, Belgia
Wyniki – 16-17 grudnia 2017
Skład Reprezentacji Polski na MŚ CX 2016 w Zolder
Wyniki – 24-25 listopada 2018

Bryksy Cross Gościęcin UCI 2. Wyścig jak co roku wpisany na stałe w kalendarz startów. Bardzo dobra organizacja, niesamowita atmosfera i jedna z najlepszych tras przełajowych jakie miałem okazje pokonać.

Po raczej kiepskim początku wyścigu, zanim turbina w diesel’u się załączyła zdążyłem spaść chyba na 10 pozycję. Później było już tylko lepiej. Ostatecznie na mecie melduję się na 3. pozycji przygrywając jedynie z aktualnym Mistrzem Europy Ondřejem Zelený’m oraz aktualnym mistrzem Polski Rafałem Chmielem.

Jednocześnie był to ostatni ważny sprawdzian formy przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata Masters, które po raz kolejny odbędą się w belgijskim Mol. Sobotni wyścig o koszulkę Mistrza Świata jest z założenia moim docelowym startem. Mimo, iż brzmi to poważnie, to do samego wyścigu podchodzę “na luzie”, bo owszem miło jest wywalczyć wysoką lokatę ale chodzi głównie o dobrą zabawę i własną satysfakcję. Od mojego wyniku nic nie zależy, nikt mnie z niego nie będzie rozliczał. Kolarstwo Masters rządzi się troszkę innymi prawami niż zawodowe. Poza nielicznymi wyjątkami zawodnicy są amatorami, którzy na co dzień zarobkowo pracują, mają rodziny a same treningi upychają gdzieś pomiędzy pracę, rodzinę i wycieczkę na zakupy ;)

Ze swojej strony mogę zapewnić, że wykorzystam dobrą dyspozycję, która udało się wypracować a na jaki wynik się to przełoży dowiemy się wszyscy w najbliższą sobotę chwilkę po godzinie 13.00.

COMMENTS

DISQUS: 0