Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles BKK) – Bryksy Cross, Gościęcin

Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles BKK) – Bryksy Cross, Gościęcin

fot. Tomek Ferenc

Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2016 – wyniki #2
Plan na weekend 43/2017
Wyniki – 11-12 lutego 2017
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – GP Pelt, Belgia
Plan na weekend 7/2017

Bryksy Cross Gościęcin UCI 2. Wyścig jak co roku wpisany na stałe w kalendarz startów. Bardzo dobra organizacja, niesamowita atmosfera i jedna z najlepszych tras przełajowych jakie miałem okazje pokonać.

Po raczej kiepskim początku wyścigu, zanim turbina w diesel’u się załączyła zdążyłem spaść chyba na 10 pozycję. Później było już tylko lepiej. Ostatecznie na mecie melduję się na 3. pozycji przygrywając jedynie z aktualnym Mistrzem Europy Ondřejem Zelený’m oraz aktualnym mistrzem Polski Rafałem Chmielem.

Jednocześnie był to ostatni ważny sprawdzian formy przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata Masters, które po raz kolejny odbędą się w belgijskim Mol. Sobotni wyścig o koszulkę Mistrza Świata jest z założenia moim docelowym startem. Mimo, iż brzmi to poważnie, to do samego wyścigu podchodzę “na luzie”, bo owszem miło jest wywalczyć wysoką lokatę ale chodzi głównie o dobrą zabawę i własną satysfakcję. Od mojego wyniku nic nie zależy, nikt mnie z niego nie będzie rozliczał. Kolarstwo Masters rządzi się troszkę innymi prawami niż zawodowe. Poza nielicznymi wyjątkami zawodnicy są amatorami, którzy na co dzień zarobkowo pracują, mają rodziny a same treningi upychają gdzieś pomiędzy pracę, rodzinę i wycieczkę na zakupy ;)

Ze swojej strony mogę zapewnić, że wykorzystam dobrą dyspozycję, która udało się wypracować a na jaki wynik się to przełoży dowiemy się wszyscy w najbliższą sobotę chwilkę po godzinie 13.00.

COMMENTS

DISQUS: 0