Plan na weekend 47/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 47/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kolejny weekend pod znakiem kolarstwa przełajowego? Dla zdecydowanej większości to dyscyplina, którą znają co najwyżej z relacji z zawodów albo zdjęć. Wciąż jest to jedna z bardziej niszowych odmian kolarstwa, która z mojej własnej perspektywy, osoby która próbowała swoich sił w maratonach, cross country, czy zaliczyła jakieś próby na szosie, jest najbardziej wymagającą. Ta przysłowiowa godzina w piekle uzależnia, ale jednocześnie kiedy startujesz to odliczasz do końca, bo jedziesz na 120% swoich możliwości do samego początku do końca, bez chwili wytchnienia. Tu nie ma zjazdów, żeby złapać oddech. Tu nie przewieziesz się na kole.

Zresztą, zobaczcie materiał jaki Górnik z Krossa, który na rower przełajowy wsiadł po raz pierwszy w życiu raptem kilka tygodni temu. Złapał zajawkę i tak powstał pomysł na relację z zawodów Syrenka CX:

Skoro już jesteśmy w temacie to przejdźmy do konkretów rozpoczynającego się weekendu.

W sobotę w Kędzierzynie Koźlu wyścig przełajowy kategorii B. Czyli po prostu wyścig, tyle że wpisany do kalendarza PZKol. Za to w niedzielę w Gościęcinie już po raz 26. z rzędu odbędzie się wyścig przełajowy Bryksy Cross. Są to jedyne zawody w kraju, które wpisane są do kalendarza UCI, co jest automatycznie magnesem dla wielu zagranicznych zawodników. Dla większości krajowych zawodników to często jedyna okazja w sezonie, żeby zobaczyć jak wypadają może nie tyle na tle europejskiej czy światowej czołówki, ale przynajmniej na tle zawodników z sąsiadujących z nami krajów.

Listy startowe Bryksy Cross 2019 – link

Super mocnej stawki nie można się spodziewać, bo tego samego dnia, czyli w niedzielę w kultowym Koksijde odbywać się będzie Puchar Świata w kolarstwie przełajowym. Oznacza to dwie rzeczy – w weekend kiedy odbywa się PŚ CX nie mogą odbywać się zawody wyższej kategorii niż C2 oraz gros zawodników skupia się na tym jednym, najwyżej punktowanym wyścigu.

Na liście startowej na Puchar Świata w Koksijde czterech kategorii ponad 200 zawodników, z czego ponad 50 Belgów. Dalej, 31 Holendrów, 27 Francuzów, 20 Szwajcarów, 18 Amerykanów, 17 Brytyjczyków. Rywalizacja wśród mężczyzn na pewno przyniesie kolejny pojedynek między Mathieu van der Poel’em a takimi Belgami jak Eli Iserbyt, Toon Aerts czy Laurens Sweeck. Wśród kobiet wielu kibiców czeka na moment, kiedy na najwyższe obroty wejdzie aktualna Mistrzyni Świata czyli Sanne Cant. Można spodziewać się koncertowej jazdy młodszych zawodniczek jak Annemarie Worst czy Anna Kay, ale to 42. letnia Katerina Nash prowadzi aktualnie w klasyfikacji Pucharu Świata.

Wyścigi elity w ramach Pucharu Świta w kolarstwie przełajowym dostępne są na platformie Eurosport Player oraz transmitowane są z angielskim komentarzem Helen Wyman na redbull.com. Początek niedzielnych transmisji zaplanowany jest na godziny 13:20 i 14:50.Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0