Kalendarz MTB PZKol 2020 – MP XCO ponownie w Mrągowie

HomeZapowiedzi

Kalendarz MTB PZKol 2020 – MP XCO ponownie w Mrągowie

Na stronie PZKol pojawił się pierwszy wstępny kalendarz na 2020 rok. Jak można się domyślać nie ma w nim żadnej rewelacji, mamy w zasadzie to samo co roku. Pewną nowością jest kilka wyścigów XCO z kategorią UCI, o czym pisałem już wcześniej.

W kalendarzu PZKol możemy zobaczyć wyścigi, które w większości będą pewnie współtworzyć klasyfikację Pucharu Polski w cross country czyli Białystok, Jelenia Góra, Wałbrzych, Boguszów Gorce czy Głuchołazy. Oprócz tego wpisany jest cały cykl Pucharu Szlaku Solnego w znanych od lat miejscówkach – Chochołów, Orawka, Rabka Zdrój.

Dla osób nie w temacie pewnym zaskoczeniem może być fakt, że trzeci raz z rzędu Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim odbędą się w Mrągowie. Każdy kto choć trochę interesuje się tematem wie jak niszowy jest to sport i jak bardzo kosztowna jest organizacja imprezy rangi mistrzowskiej. Toteż mimo – jak słyszałem – kilku alternatywnych miejscówek ostatecznie tylko ekipa Arka Cały, na co dzień znana przede wszystkim z cyklu Mazury MTB, ma możliwości organizacji i przeprowadzenia imprezy tej rangi.

Z racji Igrzysk Olimpijskich w Tokio (wyścig XCO w dnia 27-28 lipca 2020) przesunięciu ulegają zwyczajowe daty zawodów. MP XCO odbędą się tydzień wcześniej niż zwykle, w dniach 10-12 lipca 2019 czyli dwa tygodnie po Mistrzostwach Świata, które w w dniach 25-28 czerwca odbędą się w niemieckim Albstadt.

Co jeszcze ciekawego w kalendarzu? Ponownie na torze w Szczawnie Zdrój rozegrana zostanie runda UCI 4X Pro Tour, to 16 maja 2020. A dzień później, 17 maja 2020 w tej samej lokalizacji Mistrzostwa Polski 4X.

Kalendarz PZKol dostępny pod adresem – https://pzkol.pl/kalendarz

COMMENTS

DISQUS: 2