Wyniki – 16-17 listopada 2019

Wyniki – 16-17 listopada 2019

fot. Tomasz Ferenc

REKLAMA
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent) na podium w Hucisku i Mikołowie
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin) – Przełaje – Hucisko / Pilica
Marek Konwa i Michalina Ziółkowska notują kolejne dobre wyniki
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent) srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym
Wyniki – 5-6 listopada 2016

Kolarze górscy w większości kończą właśnie okres odpoczynku czy roztrenowania. Przełom listopada i grudnia to jest moment, kiedy coraz więcej z nich wraca do treningów, co w kontekście przyszłorocznych igrzysk w Tokio nabiera dodatkowej wagi i znaczenia.

Póki co jednak sportowych emocji dostarczają nam przede wszystkim kolarze przełajowi. W sobotę mieliśmy dzięki marce Red Bull obejrzeć Puchar Świata CX w Taborze, z komentarzem Helen Wyman.

Re-live wyścigów dostępny na redbull.com.

W rywalizacji kobiet ponownie młode pokolenie zafundowało piękne przedstawienie. Początkowo samotnie odjechała orliczka Ceylin del Carmen Alvarado, ale szybko dołączyły do niej Annemarie Worst oraz Yara Kastelijn. Kontakt z grupą próbowała także łapać Lucinda Brand. W drugiej grupie mieliśmy Alice Arzuffi, Sanne Cant, Annę Kay oraz Kaitlin Keough.

Ostatecznie najmocniejsza okazała się ponownie Annemarie Worst, która pod koniec października wygrała w Brnie w wyścigu zaliczanym do Pucharu Świata.

W elicie kobiet faworytem był oczywiście Mathieu van der Poel, który tydzień wcześniej obronił tytuł Mistrza Europy. Jednak tak jak i w Silvelle, tu także Eli Iserbyt nie oddał łatwo skóry, a wszystko skończyło się sprinterskim finiszem na korzyść Holendra.

Z punktu widzenia kibica cieszy, że skończyły się “solowe ucieczki” MVDP, dzięki czemu widowisko nabiera odrobiny rumieńców. Tym bardziej, że o ile na ostatnim okrążeniu Eli Iserbyt był w stanie utrzymać koła Mathieu, o tyle cały wyścig przejechali wspólnie w 4-5 zawodników. Oprócz wymienionej dwójki w grupce byli jeszcze Lars van der Haar, Michael Vanthourenhout, a do połowy wyścigu utrzymali się także Toon Aerts i Corne van Kessel.

Pełne wyniki.

Dzień później rywalizacja przeniosła się do Belgii gdzie w miejscowości Hamme odbył się kolejny wyścig z serii DVV verzekeringen trofee. Dzięki GCN Racing wyścigi można było obejrzeć w sieci. I ponownie, wśród kobiet najszybsza była Annemarie Worst, choć tym razem najmocniej atakowała Sanne Cant, która linię mety przekroczyła 3 sekundy za Holenderką. Trzecia, ledwie 21 letnia, Ceylin del Carmen Alvarado.

Wśród mężczyzn także ponownie najszybszy Mathieu van der Poel, a jego głównym rywalem przez większość wyścigu był Laurens Sweeck, który na metę dociera 40 sekund za Holendrem. Trzeci Tim Merlier. Wysoko jechał Toon Aerts ale na ostatnim okrążeniu problem z napędem i ostatecznie kończy na 10. miejscu.

Pełne wyniki.

W kraju mieliśmy dzień po dniu wyścigi zaliczane do Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Dwukrotnie triumfowali Marek Konwa oraz Czeszka Katerina Mudrikova. O ile w sobotę Marek Konwa w zasadzie samotnie pokonał cały wyścig, o tyle niedzielna rywalizacja to kolejny pojedynek z głównym rywalem, Bartkiem Miklerem. Ogólny bilans to 2:1 dla Marka, który wygrał w Koziegłowach i Laskowicach Pomorskich. W Szczekocinach lepszy był Bartek.

Ponad wyścigi z kalendarza PZKol nie mogę przejść obojętnie obok inicjatywy w której sam maczam palce czyli Syrenki CX, która na sobotnim wyścigi odnotowała rekordową frekwencję – na starcie stanęło 86 osób, tylko i wyłącznie na rowerach przełajowych!

Jeszcze lepsza frekwencja w wyścigu amatorów była na Owocowym Przełaju w Laskowicach Pomorskich, który to był wyścigiem towarzyszącym. W sumie na liście z wynikami mamy 98 osób, natomiast tam można było startować zarówno na rowerze przełajowym, jak i górskim.

Dodatkową atrakcją wyścigu elity była obecność na starcie zawodników Team Ineos – Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia!

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Kartuzy

Elita:

  1. Marek Konwa – UKS Krupiński
  2. Patryk Stosz – CCC Development Team
  3. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  1. Katerina Mudrikova – ACK Stara Ves nad Ondrejnici
  2. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Małgorzata Mazurek – GK Victoria Rybnik

U23:

  1. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Szymon Pomian – UKS Białystok Wygoda (junior)
  3. Dawid Jona – GK Gliwice
  1. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów (juniorka)
  2. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów (juniorka)
  3. Natalia Śliwińska – GKS Cartusia Bike Atelier (juniorka)

Junior:

  1. Szymon Pomian – UKS Białystok Wygoda
  2. Miłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski
  3. Maksymilian Grzenkowicz – GKS Cartusia Bike Atelier

Juniorka:

  1. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów
  2. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów
  3. Natalia Śliwińska – GKS Cartusia Bike Atelier

Masters I:

  1. Rafał Chmiel – FSD Sport
  2. Marcin Mróz – UKS Prostki
  3. Przemysław Baranowski – Ramę na ramię

Masters II:

  1. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Jacek Rogowski – Niezrzeszony

Masters III:

  1. Grzegorz Repiński – Niezrzeszony
  2. Krzysztof Kamiński – Niezrzeszony
  3. Edward Natkaniec – MLKS Baszta Bytów

Amator:

  1. Adam Deyk – Niezrzeszony
  2. Paweł Znamirowski – LKS Trasa Zielona Góra
  3. Mateusz Kita – Niezrzeszony

Pełne wyniki – link

Puchar Polski “Owocowy przełaj” – Laskowice Pomorskie

Elita:

  1. Marek Konwa – UKS Krupiński
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin Accent
  3. Patryk Kostecki – Domin Sport
  1. Katerina Mudrikova – ACK Stara Ves nad Ondrenici
  2. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Anna Wiese – Ośka Warszawa

U23:

  1. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Szymon Pomian – UKS Wygoda Białystok
  3. Miłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski
  1. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów (juniorka)
  2. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów (juniorka)
  3. Wiktoria Gładosz – LKS Trasa Zielona Góra (juniorka)

Junior:

  1. Szymon Pomian – UKS Wygoda Białystok
  2. Miłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski
  3. Karol Dziambor – Teobike Racing Team Evanlite

Juniorka:

  1. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów (juniorka)
  2. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów (juniorka)
  3. Wiktoria Gładosz – LKS Trasa Zielona Góra (juniorka)

Masters I:

  1. Rafał Chmiel – FSD Sport
  2. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles BKK Team
  3. Arkadiusz Jusiński – Renault Team

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski

Masters III:

  1. Grzegorz Repiński – Niezrzeszony
  2. Krzysztof Kamiński – Niezrzeszony
  3. Edward Natkaniec – MLKS Baszta Bytów

Pełne wyniki – link

Amator:

  1. Grzegorz Mazur – metrobikes.pl
  2. Mateusz Laszczyk – Agrochest Team
  3. Mateusz Kita – Fala
  1. Adrianna Osińska – Geodetic Dobry Kurs Team
  2. Edyta Jakubowska-Olech
  3. Marta Górska

Pełne wyniki – link

Syrenka CX – Warszawa (PGE Narodowy)

  1. Tomasz Bala – Wydolność.pl
  2. Kuba Perzyna – skleprowerowy.pl
  3. Stanisław Pyrka – Pyrkiewicz
  1. Kinga Zgorzelska – Naszosie Team

Pełne wyniki – link

Puchar Mazowsza CX – Warszawa (Wzgórze Trzech Szczytów)

Elita:

  1. Kuba Perzyna – skleprowerowy.pl
  2. Bartosz Samborski – Dabarti Pie3cki Team
  3. Krzysztof Smyczyński – Ośka Warszawa
  1. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski

Masters I:

  1. Edward Tomaszewski – West MTBO Team
  2. Marcin Białka
  3. Tomasz Pietrzycki – Dabartki Pie3cki Team

Masters II:

  1. Marek Stram – Stramfitting
  2. Jerzy Stękiel – Goggle Pro Active Eyewear
  3. Dariusz Zieliński – Ramę na Ramię

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0