Podsumowanie Scott Cyclocross Challenge w Myśliborzu

HomeRelacje

Podsumowanie Scott Cyclocross Challenge w Myśliborzu

fot. Dulny Foto

Czym byłoby kolarstwo w Polsce bez społeczników, którzy pomimo wszystko organizują wyścigi rowerowe. Jeszcze jak to robią latem, to rozumiem – wtedy jest dużo łatwiej pod każdym względem. Wiem co piszę. Lecz jeśli to robią zimą, kiedy trudniej o frekwencję i pogodę oraz wiele innych „bo trudniej”, no to już trzeba ten sport kochać.

Myślibórz jest tego przykładem, gdzie od kilku lat dwóch ludzi wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi organizuje ściganie na rundzie w Lasku Wierzbnickim. No bo wiecie jak to jest. Mama ugotuje herbatę, siostra, żona zrobi ciasto, ciocie pyszną domową zupę, a tata z wujkiem oznaczą i opalikują trasę.

Dobra, czas na wywołanie do tablicy. Wiesław Pikosz i Maciej Iwko 10 listopada byli sprawcami trzeciej edycji Scott Cyclocross Challenge. Bardzo malownicza trasa, trudna, miejscami bardziej XC, kameralność miejsca i stworzona rodzinna, koleżeńska, nienachalna bez sztucznego PR (wszechobecnego w tych czasach) atmosfera, to tylko kilka spostrzeżeń na początek. Kolarze wiedzą jak jest w Myśliborzu i pomimo że równolegle w Polsce odbyły się dwa inne wyścigi CX, to blisko 120 osób stanęło na starcie SCS.

fot. Dulny Foto

Pikanterii ściganiu dodały dwudniowe opady deszczu. Było do tego bardzo grząsko. Żacy, młodzicy, juniorzy oraz Panie wystartowały jako pierwsi. 30 min ścigania, gdzie wśród Pań zwyciężyła aktualna MP Marta Balcerzak (JF Duet Goleniów Spectrum Bike), a najlepszym młodzieżowcem był Michał Jaskuła, do niedawna członek Zachodniopomorskiej Akademii Kolarskiej. Marta w koszulce MP od samego początku wyforsowała na czoło peletonu i nie oddała zwycięstwa. Wśród Panów było już trochę inaczej – powalczyli i poskakali sobie „do gardeł”.

W wyścigu głównym, a więc kategorie od Cyklosportu do Masters 4, też się działo. Szczególnie, że wystartował dawno nieoglądany na wyścigach CX Kacper Szczepaniak (Szczepan Bike). Od początku po pierwszej rundzie Kacper Szczepaniak, Maciej Iwko, Jakub Mądry, Michał Konradowski, Przemysław Burzych, Robert Suszczyński, Mateusz Łangowski oraz doświadczony Aleksander Gawryluk trzymali „czuba” peletonu, lecz do końca tempo zwycięskiego Kacpra Szczepaniaka wytrzymali tylko Maciej Iwko i Jakub Mądry. I w takiej kolejności wjechali na metę. W kategorii CX – MTB zwyciężył Adrian Zimny.

Pozostałe wyniki sa na stronach:

  • https://www.protiming24.pl/images/wyniki/2019/SCC319_Z.pdf
  • https://www.protiming24.pl/images/wyniki/2019/SCC319_MK.pdf
  • https://www.protiming24.pl/images/wyniki/2019/SCC319_CM.pdf

Zwycięzcom gratuluję, a pokonanym życzę powodzenia. Jestem pewien, że następnym razem Wam się uda. Ten następny raz będzie już 24 listopada w Policach, dokąd zapraszają Przemysław Burzych i Przemek Chabas Chabasiński oraz Funadacja Aktywne Police. Obiecujemy, że w mieście mistrza Andrzeja Mąkowskiego też będzie przełajowo.

Pozdrawiam,

Przemek “Chabas” Chabasiński

COMMENTS

DISQUS: 0