Plan na weekend 46/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 46/2019

Wydawałoby się, że jeśli Puchar Świata w kolarstwie przełajowym odbywa się zaraz za naszą granicą, to znajdzie się choć jeden odważny z elity, który stanąłby na starcie w biało czerwonym stroju. A jednak nie. Cała nadzieja w juniorach, których aż trzech jest na liście zgłoszonych zawodników – Jakub Musialik, Antoni Łuków oraz Kacper Chojnacki. Chłopaki w piątek zapoznali się z rundą, a w sobotę już o 10:00 staną do wyścigu, razem z blisko 60 zawodnikami z całego świata.

Za wyjątkiem wyścigu elity najliczniej reprezentowanym krajem będą gospodarze czyli Czesi, którzy w sumie wystawią 38 zawodników. Z taką samą liczbą wystartują też Belgowie, ale w ich przypadku blisko połowa, bo 17, to zawodnicy elity. Trzecim najliczniej reprezentowanym krajem będzie oczywiście Holandia, z 32 zawodnikami.

Listy startowe, wyniki online, klasyfikacja – to wszystko pod tym adresem.

Tak się jakoś złożyło, że w tym roku Puchar Świata w kolarstwie przełajowym możemy oglądać równolegle na dwóch platformach – Eurosport Playerze oraz redbull.com. Start relacji o 13:00 i 14:30.

Przed wyścigami warto też zajrzeć do klasyfikacji generalnej. W elicie na prowadzeniu Eli Iserbyt z przewagą ledwo 30 punktów na Toon Aerts’em. Wśród kobiet prowadzi Katerina Nash, która w Taborze wystąpi na „swojej” ziemi. 23 punktów mniej ma Maghalie Rochette.

Bezpośrednio po zawodach w Taborze zawodnicy rozjadą się zapewne po części do Szwajcarii na EKZ CrossTour w Hittnau oraz do belgijskiego Hamme na DVV Verzekeringen Trofee Flandriencross.

Kto nie jedzie do Taboru a żyje przełajami to ma w ten weekend cztery wyścigi – dwa zaliczane do Pucharu Polski, w sobotę w Kartuzach oraz w niedzielę Owocowy Przełaj w Laskowicach Pomorskich. Zwłaszcza ten drugi wyścig zebrał w zeszłym roku bardzo dobre opinie, więc i zainteresowanie nim jest duże.

Równolegle w sobotę w warszawie trzeci w tym sezonie wyścig przełajowy Syrenka CX, który rozegrany zostanie na błoniach stadionu PGE Narodowego.

Dzień później Warszawski Klub Kolarski także w Warszawie, na górce Kazurce, organizuje Puchar Mazowsza CX.

Jedyną imprezą taką trochę bardziej „eMTeBe” jest Duathlon na wydmach, który odbędzie się w sobotę w Łebie.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0