Zuzanna Krzystała podsumowuje sezon: to był rok udanych debiutów

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Zuzanna Krzystała podsumowuje sezon: to był rok udanych debiutów

Debiut w formule cross country, dwa zwycięstwa w klasyfikacjach generalnych maratonów MTB oraz dwa dobre starty w Mistrzostwach Polski – Zuzanna Krzystała miniony, pierwszy sezon w profesjonalnym teamie na pewno zaliczy do udanych.

Pierwsze kroki w zawodowym teamie mogą być trudne. Tymczasem Zuzanna Krzystała pokazała, że można już od początku spisywać się wręcz doskonale. Rok 2019 zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team rozpoczęła od mocnego akcentu, bo już w połowie stycznia bardzo dobrze spisała się w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym w Strzelcach Krajeńskich, gdzie debiutując, zdobyła drugie miejsce tuż za Barbarą Borowiecką.

Wczesną wiosną startowały kolejne zawody z cyklu maratonów MTB, w których Zuzanna Krzystała chętnie startowała. 

– W sumie w całym sezonie wzięłam udział w dwudziestu maratonach na najdłuższych dystansach w kraju i za granicą, z których praktycznie wszystkie ukończyłam na podium. To pozwoliło mi zdobyć pierwsze miejsce w Klasyfikacji Generalnej Elity Kobiet w dwóch cyklach maratonów w Polsce: Bike Maraton (GIGA) oraz Bike Atelier MTB Maraton (PRO). W Mistrzostwach Polski w formule maratonu zajęłam 7. miejsce, co wynikało z mojej nieco słabszej dyspozycji w tym konkretnym momencie sezonu podsumowała zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, która szczególnie miło wspomina zwycięski start na maratonie we Włoszech „Rocky Mountain Bike Marathon Garda” na najdłuższym dystansie zwanym Ronda Extrema.

Zupełnie nowym doświadczeniem był debiut w formule cross country (w sumie sześć startów), w tym w Mistrzostwach Polski, w których zawodniczka zajęła bardzo dobre 7. miejsce.

– Był to dla mnie dość intensywny oraz urozmaicony rok, gdyż spróbowałam swoich sił w trzech formułach: maratonie, cross country i przełaju. W całym sezonie, jak to w sporcie bywa, nie zabrakło wzlotów jak i upadków, ale udało się w większej części zrealizować założony plan z trenerem Bogdanem Czarnotą – dodała Zuzanna Krzystała.

Rok 2019 był premierowym dla Zuzanny Krzystały w zawodowej grupie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team oraz jako zawodniczki z licencją Elity.

– Rozpoczęcie współpracy z teamem Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team otworzyło mi wiele nowych możliwości rozwoju. Tegoroczne sukcesy w dużym stopniu zawdzięczam wsparciu drużyny, trenera oraz wielu sponsorów. Dzięki nim mam możliwość stale podnosić swój poziom, brać udział w wielu zawodach w Polsce oraz za granicą, a co najważniejsze z przyjemnością realizować swoją pasję. Muszę wraz z trenerem wyciągnąć wnioski, założyć nowe cele i dalej robić swoje. Obecnie rozpoczęłam sezon zimowy, w którym nie zamierzam zwalniać tempa. To dla mnie idealny „odpoczynek” w kameralnym środowisku przełajowym – kończy.

COMMENTS

DISQUS: 0