Karol Dziambor (Teobike Evanlite Team) – Memoriał Edwarda Pełki, Szczekociny

HomeKomentarze

Karol Dziambor (Teobike Evanlite Team) – Memoriał Edwarda Pełki, Szczekociny

Fot. Dariusz Krzywański

Dwa dobre starty Marka Konwy w Czechach i Austrii
Nowe barwy klubowe Stanisława Nowaka
Karolina Cierluk (Real 64sto Leszno) brązową medalistką Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent) na podium w Hucisku i Mikołowie
Przełajówki – przegląd rynku [2017/18]


Wyścig w Szczekocinach miał dla mnie szczególną wartość, oprócz zwykłego wyścigu na trasie styczniowych mistrzostw Polski, były to także mistrzostwa Śląska, a z racji tego, że jestem mieszkańcem Zabrza walka o tytuł była dla mnie koniecznością. 

Sam wyścig rozegrany został w bardzo wymagających warunkach, błotnista trudna technicznie trasa dała każdemu zawodnikowi mocno w kość. O 10:00 zaczął padać ulewny deszcz co było dla mnie dobre, bardzo dobrze czuję się w błotnistych warunkach, co potwierdził ostatni wyścig w Rymarovie. 

Wysokie ustawienie na starcie (obok takich gwiazd jak Marek Konwa, Bartek Mikler czy Mariusz Gil) spowodowało, że na pierwszej rundzie miałem już komfortową pozycję. 

Mądra, równa jazda pozbawiona większych błędów technicznych spowodowała, że przez dużą część wyścigu prowadziłem w wyścigu juniorów. W połowie dojechał mnie reprezentujący barwy Warszawskiego Klubu Kolarskiego Miłosz Ośko. Zacięta walka o zwycięstwo wygrana została przez Miłosza, a mnie musiało zadowolić 2. miejsce oraz bezapelacyjny triumf w mistrzostwach Śląska. 

Moją jazdą jestem bardzo usatysfakcjonowany, z wyścigu na wyścig prezentuje lepszą dyspozycje, a im cięższe warunki, tym lepiej się w nich odnajduje. 

Podziękowania dla wszystkich bliskich za wsparcie oraz szczególne słowa uznania dla taty za pracę wykonaną w boxie technicznym. 

COMMENTS

DISQUS: 0