Odkryj Sudety z Mouflon Tracks i Singletrack Glacensis

HomeSINGLETRACKI W POLSCE

Odkryj Sudety z Mouflon Tracks i Singletrack Glacensis

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ekipa Grzegorza Golonki znana z organizacji najcięższych i najstarszych etapówek MTB w kraju czyli Beskidy MTB Trophy oraz Sudety MTB Challenge wychodzi z propozycją nowego wyścigu. Mouflon Tracks to nowy wyścig etapowy, którego termin oraz poziom trudności ma skusić do wyjazdu w górych przede wszystkim tych, którzy nie mają jeszcze odwagi zmierzyć się z legendami jakimi owiane są Trophy i MTBCH.

Początek maja to dla większości nie jest jeszcze moment szczytu formy, kilometry wyścigowe dopiero są zbierane, więc i poziom trudności ze strony kondycyjnej musi być odpowiednio dopasowany. Podobnie z techniką, trasy nie będą aż tak wielkim wyzwaniem jakby się to mogło wydawać. Wszystko to dzięki dwóm faktom, po pierwsze dystanse (dwa do wyboru) będą relatywnie krótkie, a po drugie, chyba ważniejsze, większość tras poprowadzona zostanie przez Singltrack Glacensis, co wyeliminuje „przecieranie szlaków” czy przebijanie się przez dziewicze tereny.

Bazą zawodów będą Stronie Śląskie, na kolejnych etapach do odwiedzenia będą Masyw Śnieżnika, Czarnej Góry oraz Góry Złote. Wspominane dwa dystanse to Lite w przedziale 25-35 km i Classic odpowiednio 40-50 km.

DATATRASADYSTANSW GÓRĘOPIS
08.05.2020THE GUN49,1 / 29,5 km1598 / 908 mlink
09.05.2020POLISH TWISTER47,8 / 29,6 km1065 / 633 mlink
10.05.2020FLOW MONSTER47,3 / 31,4 km1430 / 921 mlink

Na stronie organizatora możemy przeczytać:

W ostatnich latach, dzięki dynamicznemu rozwojowi projektu „Singletrack Glacensis” powstało mnóstwo niekonwencjonalnych ścieżek, które swym charakterem wpisują się w ideę praktycznego kolarstwa górskiego. Trasy o różnym stopniu trudności łączą dukty w górach i lasach Ziemi Kłodzkiej, od Masywu Śnieżnika po Góry Sowie, a ich różnorodność sprawia, iż dostępne są niemal dla każdego pasjonata MTB. Widząc atrakcyjność i dostępność tras, a także zmieniające się oblicze i styl MTB postanowiliśmy uruchomić nową, niespotykaną w PL formułę imprezy – etapowy wyścig MTB przebiegający w ponad połowie po wyselekcjonowanych i dedykowanych „single track’ach”.

Więcej informacji oraz zapisy na mouflontracks.pl, zapisy na timetime.pl.

W 2020 planujesz więcej startów w wyścigach etapowych? Zobaczą pełną listę krajowych etapówek.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0