Bogdan Czarnota z dubletem zwycięstw w Toi Toi Cup

Bogdan Czarnota z dubletem zwycięstw w Toi Toi Cup

Przełajowe Mistrzostwa Europy: Zacięta walka Bogdana Czarnoty
Mocne przygotowania i olimpijski cel – zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team trenują w Hiszpanii
MŚ XCM – drugi objazd trasy – Bogdan Czarnota
Podwójne zwycięstwo w Koszycach dla Volkswagena
Transfery w kolarstwie górskim [2017]

W sobotę w Ostrawie, a w niedzielę w Rymarowie w Czechach wygrywał Bogdan Czarnota w rywalizacji przełajowej w ramach cyklu Toi Toi Cup. Dobrze w weekendowych startach spisywała się też Zuzanna Krzystała.

Ostrawa na początek

Jeszcze w sobotę dwójka zawodników ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team: Zuzanna Krzystała i Bogdan Czarnota zameldowali się na starcie zawodów przełajowych w ramach Toi Toi Cup w Ostrawie w Czechach.

W ostatnich tygodniach na startujących w przełajach czekała prawdziwie letnia pogoda, natomiast tym razem rywalizacja toczyła się już w typowych dla tej dyscypliny warunkach.

W elicie kobiet dobrą w ostatnich tygodniach formę potwierdziła Zuzanna Krzystała, która ukończyła rywalizację na 6. miejscu.

– Trasa specyficzna, pokręcona, zlokalizowana na terenie boiska i przyległych pagórkach. Warunki, jak to na przełaju, zmieniały się i nie wiadomo było, czego ostatecznie spodziewać się na starcie, dodatkowo w prognozach był zapowiadany deszcz. Na szczęście obyło się bez opadów. Po starcie sukcesywnie przesuwałam się na wyższe pozycje i ostatecznie zakończyłam jako 6. kobieta open. Tego dnia chyba najgorszy był spadek temperatury i doskwierające zimno, ale trzeba się przyzwyczajać, bo tak wygląda ściganie przełajowepowiedziała zawodniczka ekipy Volkswagena.

Z kolei w rywalizacji masters doskonale spisał się Bogdan Czarnota, który tego dnia był najlepszy w swojej kategorii.

– Bardzo szybka i kręta trasa. Od startu objąłem prowadzenie i pewnie z rundy na rundę minimalnie powiększałem przewagę nad rywalami. Nie ustrzegłem się błędu i wywrotki, który kosztował utratę zbudowanej przewagi. Na szczęście zachowałem spokój i pojechałem mocno do końca, co pozwoliło mi wygraćskomentował Bogdan Czarnota.

Mocne ściganie z czołówką w Rymarowie

Dzień później dwójka Volkswagena zameldowała się na starcie kolejnych zawodów z cyklu Toi Toi Cup w oddalonym o 90 km od Ostrawy Rymarowie, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie przełajowym na trasie pojawiło się błoto. Wśród panów znów klasę potwierdził Bogdan Czarnota z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który ponownie zwyciężył w klasyfikacji masters.

– To było typowe ściganie błotniaków. Startowałem z końcówki stawki i po błędzie na starcie musiałem przebijać się do czołówki. Na szczęście udaje mi się szybko objąć prowadzenie w klasyfikacji i do końca nie oddaję pierwszego miejsca. Cieszą obie wygrane i rywalizacja na dobrym poziomie z elitą. Tym razem warunki były już bardzo trudne, ale ta dyscyplina już taka jestpowiedział Bogdan Czarnota.

Zuzanna Krzystała musiała startować z końcówki stawki, gdyż organizator zdecydował o rozstawieniu na podstawie klasyfikacji cyklu, w którym zawodniczka Volkswagena jak dotąd nie startowała.

– Podczas objazdu trasy jeszcze przed zawodami miałam mieszane uczucia, ale po dobraniu odpowiedniego ogumienia oraz ciśnienia poczułam się pewniej. Po pierwszej rundzie udało się wypracować w miarę wysoką pozycję i powoli doganiać rywalki, aby ostatecznie ukończyć na 4. miejscu. Jak do tej pory to chyba jeden z moich lepszych wyścigów, gdyż nawiązałam walkę z zagraniczną czołówką, która do tej pory była poza zasięgiemnie kryła zadowolenia Zuzanna Krzystała.

Toi Toi Cup – Ostrava

Elita kobiet:

 1. Jana Czeczinkarova (LIV Praha) 00:37:38
 2. Katerina Mudrikova (ACK Stara Ves) 0:37:50
 3. Elizabeth Ungermanova (TJ AS Mlada Boleslaw) 00:37:56
 • 6. Zuzanna Krzystała (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 00:39:09

Masters:

 1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 2. Mirosław Bieniasz (Bieniasz Bike Team)
 3. Milan Lehky (CykloBendl)

Toi Toi Cup – Rymarov

Elita kobiet:

 1. Jana Czeczinkarova (Giant Cycling Team) 0:37:50
 2. Nikola Bajgerova (Team Dukla Praga) 0:38:10
 3. Elizabeth Ungermanova (TJ AS Mlada Bolesław) 0:38:29
 • 4. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:39:28

Masters:

 1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 2. Mirosław Bieniasz (Bieniasz Bike Team)
 3. Josef Schejbal (Cyklo Profi Gold Fren MTB Team)

COMMENTS

DISQUS: 0