Hucisko, Mikołów, Podbrezová – zawodnicy Volkswagena po kolejnych startach w przełajach

Hucisko, Mikołów, Podbrezová – zawodnicy Volkswagena po kolejnych startach w przełajach

Urszula Luboińska (Trezado Wolfpack) – Epicka Czwórka
Wyniki – 27-28 czerwca 2020
Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team z ambitnymi planami na sezon 2017
Podwójne zwycięstwo zawodników Volkswagena w Kurowie
Przełajowe Mistrzostwa Europy: Zacięta walka Bogdana Czarnoty

Ostatnie tygodnie pod względem pogody są o tyle łaskawe dla kolarzy startujących w przełajach, że kolejne zawody przypominają letnie cross country. Nie inaczej było w Hucisku (woj. śląskie), gdzie z uwagi na temperaturę wielu zawodników zdecydowało się nawet na krótki rękawek.

– Ten wyścig był trochę jak rozpędzająca się lokomotywa. Pierwsze okrążenia raczej zachowawcze, uciekinierzy rozglądający się po sobie. Adi Żuber nadał mocne tempo i wtedy zaczęło się dziać. Naciskałem, ile miałem siły, ale dwóch rwali w końcowych okrążeniach odjechało mi na kilka sekund. Ostatecznie wygrywa Patryk Kostecki, ja zajmuję drugą pozycję – podsumował Stanisław Nowak, zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Jego klubowy kolega, Piotr Kryński przedwcześnie zakończył ściganie w Hucisku z powodu problemów technicznych.

Team Volkswagena błysnął w Mikołowie

Dosłownie dzień później cała przełajowa ekipa Volkswagena (trener Bogdan Czarnota, Zuzanna Krzystała, Piotr Kryński i Stanisław Nowak) zameldowała się na kolejnym etapie przełajowego Pucharu Polski, który tym razem zawitał do Mikołowa (woj. śląskie). Po mocnej walce Stanisław Nowak po raz drugi w ten weekend zmieścił się na podium, a czwarty był Piotr Kryński. -Przyznam szczerze, że trasa bardziej mi odpowiadała niż ta sprzed tygodnia. Była kręta, wyboista i mocno pyliło, a lubię takie właśnie warunki. Od startu jechałem w czołówce. Pod koniec borykałem się z kryzysem, ale wykrzesałem z siebie resztki sił i melduję się na trzecim miejscu. Z wyniku jestem zadowolony, ale jednak pozostaje mały niedosyt. Czas mocniej potrenować i dalej walczyć – skomentował Stanisław Nowak, który zajął trzecie miejsce.

Wysoką formę przełajową w tym roku potwierdziła po raz kolejny Zuzanna Krzystała, która znów zwyciężyła.

W zeszłym roku przyglądałam się rywalizacji jako kibic, pierwszy raz w życiu widziałam tego typu formułę i to w prawdziwie przełajowych błotnistych warunkach. Po roku staję na starcie. Tym razem co prawda trasa była sucha, co nie znaczy, że łatwa – szybka, techniczna ze sporą ilością pułapek na złapanie defektu. Start rozpoczął się podjazdem, wjechałam na pierwszą rundę około piątej pozycji, podczas której objęłam prowadzenie i utrzymałam je do samego końca. Na szczęście defektu udało się uniknąć, ale trzeba było po podbiegu dokręcić rozpiętego buta – opisała zawodniczka.

W kategorii masters znów równych sobie nie miał Bogdan Czarnota.

– Wyścig rozegrałem tak, jak zaplanowałem. Trasa dla mnie ulubiona i zaatakowałem już na pierwszej rundzie, gdzie uzyskałem bezpieczną przewagę nad rywalami. Co prawda złapałem gumę, ale sprawna zmiana roweru sprawiła, że nie wpłynęło to na rezultat. To był kolejny bardzo dobry weekend w wykonaniu całego naszego zespołu – podsumował trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Po raz czwarty z rzędu na występ na Słowacji zdecydowali się Bogdan Czarnota i Zuzanna Krzystała. W sobotę ta dwójka zagościła w Podbrezowej. Kolejny tydzień z rzędu klasę potwierdził trener i zawodnik ekipy Volkswagena, który stanął na podium.

Wyścig miał podobny przebieg do poprzednich, gdzie wygrywał Milan Barenyi, przed Ondra Zelenym. Mogę być tylko zadowolony z tego ze strata do nich się zmniejsza z wyścigu na wyścig – podsumował Bogdan Czarnota. Dla przypomnienia Barenyi to przełajowy mistrz świata w swojej kategorii, a Zeleny – mistrz Europy.

Tuż za czołową dziesiątką uplasowała się z kolei Zuzanna Krzystała.

– Kręte płaskie odcinki, długi szybki zjazd, piekielne schody do nieba, a za nimi podjazd. Przy takiej kombinacji z rundy na rundę schody wydawały się coraz wyższe, a podjazd coraz dłuższy. Przyznam szczerze, że nie słyszałam dzwonka zapowiadającego ostatnią rundę, miałam w głowie jeszcze jedno okrążenie, ale dwie towarzyszące mi kilka rund rywalki miały już w nogach finisz. Przegapiłam nie tylko dzwonek, ale i kilka cennych punktów UCI. Sam wyścig wyśmienity, jest kogo gonić i nad czym pracować – opisała Zuzanna Krzystała.

Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym w Hucisku

Elita mężczyzn
1. Patryk Kostecki (Domin Sport)
2. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
3. Adam Żuber (Ośka Warszawa)

Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Burmistrza Mikołowa

Elita kobiet:
1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:44:44
2. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Victoria) 0:45:22
3. Patrycja Zawierta (WKK Wieruszów) 0:45:36

Elita mężczyzn
1. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin) 0:52:11
2. Patryk Kostecki (Domin Sport) 0:52:45
3. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:52:56

4. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:53:06

Masters II
1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:40:28
2. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) 0:42:04
3. Dariusz Drelak (UKS Sport Bralin) 0:43:28

Grand Prix Podbrezova (UCI C1)

Elita kobiet
1. Pavla Havlikova (Czechy) 0:44:48
2. Mari-Liis Mottus (Estonia) 0:45:02
3. Blanka Kata Vas (Węgry) 0:45:07

13. Zuzanna Krzystała (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:48:03

Masters II
1. Milan Barenyi (Słowacja) 0:30:34
2. Ondrej Zeleny (Czechy) 0:30:43
3. Bogdan Czarnota (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:31:23

COMMENTS

DISQUS: 0