Wyniki – 26-27 października 2019

Wyniki – 26-27 października 2019

fot. Long Nguyen/Red Bull Content Pool

REKLAMA
♛ Barbara Borowiecka (TKK Pacific Nestle Fitness) Mistrzynią Polski w kolarstwie przełajowym 2019
Barbara Borowiecka (PrinzWear Szczepan Bike) – W cieniu Kawczych Gór / Puchar Krajny
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – Ethias Cross, Beringen / Telenet Superprestige, Gavere
Wyniki – 5-6 października 2019
Barbara Borowiecka (TKK Pacific Nestle Fitness Team) po trzech startach w Belgii

Dużym przytupem i nie mniejszymi emocjami weekend zaczął się już w piątek od kolejnej odsłony Red Bull Rampage. Tym bardziej ciekawej z naszego lokalnego punktu widzenia, że po raz kolejny na krótkiej liście zaproszonych zawodników ponownie znalazł się Szymon Godziek!

I to właśnie Polak wygrał w plebiscycie publiczności, choć według sędziów najlepsze oba przejazdy zaliczył Brandon Semenuk.

Wszystko to co się tam wydarzyło, pełną powtórkę, wywiad z Szymonem po jego przejeździ, wyniki, znajdziesz we wpisie temu poświęconym na redbull.com.

Warto też zerknąć na komentarz Szymona Godźka do – jak wielu się wydawało – zaniżonej oceny sędziów po drugim przejeździe:

Trzymając się wątku kolarstwa górskiego – zakończyła się etapówka Brasil Ride. Do samego końca, ostatniego etapu nie było jasnego lidera, a różnice były – jak na tak trudny wyścig – niewielkie. W grze były 3-4 dwójki zawodników. Ostatecznie po prawie 22 godzinach spędzonych w siodle podium wyglądało następująco (pełne wyniki):

  1. Tiago Ferreira / Hans Becking – DMT Racing Team
  2. Henrique Avancini / Manuel Fumic – Cannondale Factory Racing
  3. Jaroslav Kulhavy / Matous Ulman – Specialized Racing

Weekend, jak i kolejne, stał przełajami. Poniżej wypisałem najważniejsze wyścigi i zwycięzców. W przypadku polskich wyścigów oczywiście pierwsze trójki we wszystkich kluczowych kategoriach.

A z tego co słychać już w najbliższy weekend do przełajowej rywalizacji ma wrócić Matehieu van der Poel…


Telenet Superprestige – Gavere (pełne wyniki):

Elita:

  • Eli Iserbyt
  • Yara Kastelijn
  • Barbara Borowiecka – miejsce 25 / +7:21

Junior:

  • Thibau Nys

Cincinnati UCI Cyclocross – USA (pełne wyniki):

Elita:

  • Curtis White
  • Maghalie Roschette

Junior:

  • Andrew Strohmeyer

Grand Prix Pobrezova – Słowacja (pełne wyniki):

Elita:

  • Jim Aernouts
  • Pavla Havlikova
  • Zuzanna Krzystała – miejsce 13 / +3:15
  • Magdalena Sadłecka – miejsce 14 / +3:42
  • Małgorzata Mazurek – miejsce 17 / +6:08

Junior:

  • Tobias Vanko

Grand Prix Topolcianky – Słowacja (pełne wyniki):

Elita:

  • Jim Aernouts
  • Pavla Havlikova
  • Magdalena Sadłecka – miejsce 11 / +3:11

Junior:

  • Lukas Sokolik

Beringen Cyclocross – Belgia (pełne wyniki):

Elita:

  • Quinten Hermans
  • Annemarie Worst
  • Barbara Borowiecka – miejsce 20 / -1 okr.

Junior:

  • Arne Baers

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Mikołów

Elita:

  1. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Accent
  2. Patryk Kostecki – Domin Sport
  3. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (U23)
  1. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Małgorzata Mazurek – GK Victoria Rybnik
  3. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów (Juniorka)

U23:

  1. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Dawid Jona – GK Gliwice
  1. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów (Juniorka)
  2. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  3. Brygida Piersiak – KLKS Azalia Brzoza Królewska

Junior:

  1. Szymon Pomian – UKS Wygoda Białystok
  2. Jakub Musialik – MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  3. Maksymilian Grzenkowicz – GKS Cartusia Bike Atelier

Juniorka:

  1. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów
  2. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów
  3. Milena Drelak – UKS Sport Bralin

Masters I:

  1. Arkadiusz Jusiński – Świat Rowerów Team
  2. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com
  3. Marcin Mróz – UKS Prostki

Masters II:

  1. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  3. Dariusz Drelak – UKS Sport Bralin

Masters III:

  1. Wojciech Bartolewski – Browar Fortuna
  2. Krzysztof Kamiński
  3. Zbigniew Domżalski – rowery.ruda.pl

Amator:

  1. Paweł Znamirowski – LKS Trasa Zielona Góra
  2. Grzegorz Mazur – Metrobikes.pl
  3. Mateusz Kwiatkowski – SII Cycling Team

Ogólnopolski wyścig w kolarstwie przełajowym – Hucisko (pełne wyniki):

Elita

  1. Patryk Kostecki – Domin sport
  2. Adam Żuber – Cross Cartel
  3. Tomasz Bala – Mayday Team Lublin

Masters I

  1. Paweł Lempart – Team Sport
  2. Paweł Wiendlocha – Mluks Victoria Jarocin
  3. Janusz Łodej – Akademia Kolarska Głogów Małopolski

Masters II

  1. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  2. Marek Bonecki – Akademia Kolarska Bonecki
  3. Wojciech Andryszczak – Niezrzeszony

Masters III

  1. Jiri Sedlacek – Sportovni Klub Jiri Team OST
  2. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  3. Krzysztof Kamiński – Niezrzeszony

Orlik U23

  1. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Wojciech Ceniuch – GKS Cartusia Bike Aterlier
  3. Jan Krukowski – GKS Cartusia Bike Aterlier

Junior

  1. Szymon Pomian – UKS “Wygoda” Białystok
  2. Jakub Musialik – MG LKS Błękitni Mexller w Kozie Głowy
  3. Antoni Łuków – MG LKS Błękitni Mexller w Kozie Głowy

Elita Kobiet

  1. Anna Wiese – Ośka Warszawa
  2. Agnieszka Bacińska – Mat Atom Deweloper Wrocław
  3. Dorota Warczyk – LKK “Start” Tomaszów Mazowiecki

Orlik U23

  1. Kinga Kalembikiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  2. Agnieszka Szpocińska – LSKK Bełchatów Lityński
  3. Brygida Piersiak – KlKS Azalia Brzóza Królewska

Juniorka

  1. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów
  2. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów
  3. Milena Drelak – UKS Sport Bralin

Śmigło CX – Świdnik (pełne wyniki):

  1. Stanisław Pyrka – Pyrkiewicz
  2. Marcin Szewczyk – Ośka Warszawa
  3. Bartłomiej Oświt

COMMENTS

DISQUS: 0