Plan na weekend 43/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 43/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Choć w kalendarzu zawodów mamy już tylko prawie i wyłącznie cyclocross, to jednak z punktu widzenia szeroko pojętego eMTeBe jeszcze dziś, w piątek, mamy jedne z najważniejszych, a dla wielu najważniejsze zawody sezonu.

To właśnie dziś, o 18:00 czasu polskiego, na redbull.com ruszy relacja z Red Bull Rampage w Utah, gdzie po raz kolejny będziemy mogli oglądać światową czołówkę zawodników z całego kraju, łącznie z Szymonem Godźkiem.

Schodząc jednak na ziemię mamy w ten weekend kilka propozycji związanych z kolarstwem przełajowym.

W niedzielę w Świdniku debiutuje Śmigło CX – zaplanowane są dwa osobne wyścigi, jeden na rowerach górskich, a drugi już tylko i wyłącznie na przełajówkach oraz gravelach. Limit miejsc na każdy z wyścigów to 50 miejsc, ale z tego co widać listy startowe nie są jeszcze kompletne. Opłata startowa to symboliczne 10 złotych.

W Warszawie epilog Pucharu Mazowsza MTB XC w … przełajowej odsłonie.

W niedzielę także drugi wyścig przełajowy w ramach Scott Cyclocross Challenge, tym razem w Choszcznie.

Z oficjalnego kalendarza PZKol w sobotę zawody w Hucisku, a w niedzielę Puchar Polski w kolarstwie przełajowym w Mikołowie. W obu zawodach mogą wystartować także amatorzy czyli osoby bez licencji. W tej kategorii dopuszczony jest także start na rowerach górskich.

Idąc jeszcze jeden poziom wyżej czyli UCI nasi południowi sąsiedzi Słowacy nas ponownie zawstydzając organizując w sobotę Grad Prix Podbrezowa, a w niedzielę Grand Prix Topolcianky – obie imprezy UCI C1! Do tego w poniedziałek w czeskich Slanach Toi Toi Cup. Także UCI C1!

W Belgii w niedzielę Telenet Superprestige w Gavere. Zapewne do obejrzenia na GCN Racing. Na starcie prawdopodobnie zobaczymy Barbarę Borowiecką, która zdąży zaleczyć kontuzję nadgarstka z zeszłego weekendu.

W kolarstwie górskim prawie off-season. Z istotnych wyścigów to w sobotę rozstrzygnięcie po siedmiu dniach ścigania w ramach Brasil Ride, gdzie idzie zacięta walka między dwójkami: Ferreira-Becking, Avancini-Fumic, Kulhavy-Ulman.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0