Szymon Godziek gotowy do dalekich lotów. Red Bull Rampage już za tydzień

HomeZapowiedzi

Szymon Godziek gotowy do dalekich lotów. Red Bull Rampage już za tydzień

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W piątek 25 października w Virgin w stanie Utah dojdzie do najważniejszej rywalizacji w świecie rowerowego freeride’u.

Red Bull Rampage to impreza, która rozpala wyobraźnię fanów ekstremalnego kolarstwa górskiego. Jedynym Polakiem w stawce 20 najlepszych zawodników świata będzie Szymon Godziek. Początek transmisji w piątek 25 października o godz. 18:00. Zawody będzie można oglądać z polskim komentarzem Macieja Kiwaka i Tadeusza Molskiego na stronie www.redbull.pl/rampage i przy okazji wygrać unikalne nagrody. Polski komentarz dostępny będzie także w Red Bull TV.

Red Bull Rampage to najbardziej widowiskowa i zarazem najbardziej ekstremalna impreza rowerowa na świecie. Zawodnicy muszą pokonać drogę od startu do mety wybudowaną wcześniej przez siebie trasą, skacząc na rowerach kilkadziesiąt metrów w dół, co niestety bardzo często kończy się spektakularnymi upadkami. Rok temu przekonał się o tym Szymon Godziek, który ostatecznie zajął 8. miejsce w stawce dziewiętnastu sklasyfikowanych zawodników. Wszystko odbywa się w ekstremalnie trudnych warunkach na skałach w górskim Parku Narodowym Zion w Utah. Sędziowie oceniają przede wszystkim poziom trudności linii, którą wybrali zawodnicy. Dla uczestników sam udział w imprezie to wyróżnienie i jednocześnie wielkie wyzwanie. Dramatycznych sytuacji, upadków i zwrotów akcji tu nie brakuje.

Red Bull Rampage 2019 odbywa się w tym samym miejscu co rok temu, więc skorzystam z trasy i przeszkód, które kopałem w ostatniej edycji. Muszę ją odnowić i wprowadzić kilka zmian, aby mój przejazd był lepszy – mówi Szymon Godziek.

Kultowe zawody będzie można oglądać na żywo z polskim komentarzem na stronie www.redbull.pl/rampage i w Red Bull TV. W trakcie trwania relacji odbędzie się także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami – do zgarnięcia będzie smartfon od Red Bull Mobile, jersey startowy Szymona z Red Bull Rampage 2019 czy sportowa odzież ochronna. Aby wygrać, trzeba będzie odpowiedzieć na pytanie zadanie przez polskich komentatorów, Macieja Kiwaka i Tadeusza Molskiego, w trakcie trwania konkursu.

Lista startowa Red Bull Rampage 2019:

Andreu Lacondeguy (Hiszpania)
Brandon Semenuk (Kanada)
Carson Storch (Kanada)
Thomas Genon (Belgia)
Szymon Godziek (Polska)
Emil Johansson (Szwecja)
Brett Rheeder (Kanada)
Reed Boggs (USA)
Cam Zink (USA)
Tom van Steenbergen (Kanada)
Kyle Strait (USA)
Kurt Sorge (Kanada)
Tyler McCaul (Kanada)
Graham Agassiz (Kanada)
Vincent Tupin (Francja)
Reece Wallace (Kanada)
Bienve Aguado Alba (Hiszpania)
Ethan Nell (USA)
Brendan Fairclough (Wielka Brytania)
DJ Brandt (USA)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0